Minister właśnie ogłosiła. Wiele osób zupełnie się nie spodziewało

Minister właśnie ogłosiła. Wiele osób zupełnie się nie spodziewało Źródło: Jakub Kaminski/East News

Minister Maląg właśnie ogłosiła. Niebawem ruszy kolejna edycja ważnego programu. Wiele osób jest w szoku, czemu decyzja została ogłoszona tak wcześnie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zdradziła, że już niebawem będzie można składać wnioski o dofinansowanie. Nikt się nie spodziewał, że decyzja zapadnie już teraz. Wiadomo, dlaczego minister wyjawiła ją tak wcześnie. 

Minister potwierdziła, że już niebawem ruszy kolejna edycja programu "Maluch Plus"

Podczas briefingu prasowego w Milanówku minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przekazała, że już od 7 września będzie można składać wnioski o dofinansowanie z programu "Maluch Plus". Przypomnijmy, jest to program skierowany do żłobków, klubów dziecięcych i dla dziennych opiekunów. 

- Ogłaszamy to tak wcześnie, żeby móc ogłosić wyniki konkursu do końca tego roku i rozpocząć te inwestycje jak najszybciej - przekazała Marlena Maląg. 

"Maluch Plus" ma na celu dofinansowanie miejsc opieki dla dzieci. Wszystkie podmioty, które otrzymają pomoc od rządu, mogą liczyć na roczne wypłaty na tworzenie i funkcjonowanie placówek opiekuńczych dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister o sytuacji żłobków w Polsce

"Maluch Plus" jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego i innych przedmiotów, które w swoich gminach chcą zakładać żłobki. Już w zeszłym roku można było starać się o dofinansowanie, poprzez złożenie wniosku do Urzędu Wojewódzkiego lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wybiera zwycięzców konkursu. Każdy z beneficjentów zobligowany jest do utrzymania obiektu przez pięć lat. W zeszłym roku na program zostało przeznaczone 400 mln złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest bardzo zła, zmarło 6 osób, ofiar może być więcej. RCB właśnie przekazało wiadomość
2. Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert
3. Zaskakujące słowa ministra Szumowskiego o obowiązku zakrywania ust i nosa. Nawet problemy z oddychaniem nie są wymówką

- Kiedy objęliśmy rządy, użłobkowienie w Polsce było na poziomie ponad 12 proc., dziś wskaźnik użłobkowienia sięga 24 proc. Mamy już 6,5 tys. instytucji, które świadczą opiekę nad dziećmi do lat trzech - zaznaczyła plusy programu "Maluch Plus" Marlena Maląg. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzie
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Niewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami

Źródło: Gazeta pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News