Jak poinformował jeden z posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, listę ludowców do Sejmu w wyborach parlamentarnych na Podkarpaciu będzie otwierał przewodniczący klubu parlamentarnego tej partii Jan Bury, który zamieszany jest w ostatnią aferę w Najwyższej Izbie Kontroli.

Prokuratura chce postawić Buremu zarzuty za przekroczenie uprawnień ponieważ jak twierdzą śledczy, wraz z prezesem NIKu Krzysztofem Kwiatkowskim, ustawiali konkursy na szefów delegatur NIK. W tym tygodniu wpłynął także w związku z tym wniosek do sejmu o uchylenie posłowi PSL immunitetu poselskiego, który blokuje możliwość postawienia mu zarzutów.

Podkarpacka lista wyborcza PSL do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim była jedyną niezaakceptowaną przez partyjny zarząd listą ludowców w kraju. Jak dowiedziały się media ma ona zostać zatwierdzona dopiero w sobotę podczas partyjnej konwencji. Z kolei jeden z polityków PSL, Mieczysław Kasprzak, poinformował media, że listę w tym okręgu otworzy właśnie Jan Bury.

Prezes PSL, Jan Piechociński nie skomentował słów swojego partyjnego kolegi i unikał pytań dziennikarzy, którzy chcieli się dowiedzieć co sądzi o kandydaturze Burego z list ludowców w kontekście afery w NIK i zarzutów jakie stara się mu postawić prokuratura. Piechociński powiedział jedynie, że chce wysłuchać uzasadnienia prokuratury w sprawie wniosku o uchylenie Buremu immunitetu.

Wszystkie partie mają czas do 15 września na zgłoszenie w PKW swoich kandydatów do Sejmu i Senatu.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tvn24

...

Zobacz również