Były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller po raz kolejny skrytykował Komitet Obrony Demokracji. Według byłego premiera w opozycyjnej formacji jak i w innych opozycyjnych partiach widać wiele fałszu i hipokryzji.

W rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF24, Leszek Miller odniósł się do aktualnych wydarzeń w kraju i sytuacji politycznej. Według byłego przewodniczącego SLD, obecna szefowa rządu nie powinna piastować tego stanowiska.

 – Beata Szydło nie powinna być Prezesem Rady Ministrów. Tę funkcję powinien pełnić Jarosław Kaczyński. Dla czystości systemu politycznego w Polsce powinna obowiązywać reguła, że szef wygranej partii zostaje premierem – powiedział Miller.

Według byłego premiera najlepszym aspektem rządów Prawa i Sprawiedliwości jest program „Rodzina 500+”, jednak jak zapewnia, gdyby jego formacja miała tyle samo pieniędzy co teraz PiS to dałaby Polakom „1000+”.

Były lider SLD skrytykował – już nie pierwszy raz – opozycję i Komitet Obrony Demokracji, który według niego jest pełny hipokryzji i fałszu.

 – Widzę tam ludzi, którzy są autentycznie przejęci stanem spraw publicznych, ale też widzę polityków, których nie powinno tam być. […] W tym sensie „fałszu”, o którym już mówiłem. Naprawdę niech się politycy trzymają z daleka. Wie pan, jeżeli na marszu KOD-u główne role odgrywa pan Schetyna, pan Petru, no na litość boską! No co to jest? Nie mogą się powstrzymać przynajmniej na jeden dzień?– oświadczył Miller.

Według byłego premiera władze KOD-u powinny wyraźnie powiedzieć politykom: „Panowie, trzymajcie się z daleka. Chcecie iść, to idźcie, ale niekoniecznie musicie przemawiać”.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również