Jedliście ten kultowy produkt? Zostaliście perfidnie oszukani

Jedliście ten kultowy produkt? Zostaliście perfidnie oszukani

Milka jest jedną z najpopularniejszych w naszym kraju marek, wprowadzających na rynek różnego rodzaju słodycze, spośród których najbardziej znana jest oczywiście czekolada. Jak wynika z nowego raportu, udostępnionego przez UOKiK, firma miała bardzo niesprawiedliwie potraktować polskich klientów. Rzekomo otrzymali bowiem dużo gorsze produkty niż na przykład konsumenci w Niemczech.

Nie ma chyba w naszym kraju fana słodkich przekąsek, który nigdy nie sięgnął po czekoladę marki Milka. Poza tym klienci mogą kupić w większości sklepów także na przykład ciastka oraz lody firmy, od lat cieszące się ogromną popularnością.

Polska czekolada Milka gorsza niż w Niemczech?

Produktami tymi, a szczególnie czekoladą, zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego eksperci sprawdzili bowiem, czy jej skład w polskich sklepach różni się od tej trafiającej na rynek Niemiecki. Wyniki ich badań są naprawdę zaskakujące. Z raportu dowiadujemy się na przykład, że w czekoladzie Milka w naszym kraju znajdziemy o 1 gram (ok. 3-4 sztuk) mniej orzechów. Specjaliści sprawdzili po 101 próbek różnych produktów, z czego w 10 znaleziono znaczące różnice, które zdecydowanie nie spodobały się konsumentom. Na oskarżenia pod adresem koncernu Mondelez Polska, który zajmuje się prowadzeniem marki Milka, odpowiedzieli już stanowczo jego przedstawiciele. - Niestety, badania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie bazują na uzgodnionej dla Unii Europejskiej wspólnej metodyce porównywania jakości produktów spożywczych. Różnica na poziomie ok. 1 g zawartości orzechów w pojedynczych próbkach mieści się w granicach błędu statystycznego i nie świadczy o podwójnych standardach jakości producenta - stwierdziła rzecznik prasowa firmy, Agnieszka Kępińska-Sadowska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

UOKiK stanowczo ostrzega i... oskarża

- W polskim produkcie mniej orzechów niż w niemieckim, dodatkowo polski produkt nie spełniał deklaracji w zakresie ilości orzechów. Deklarowano na obu produktach po 17 proc. orzechów, w polskim stwierdzono 15,7% w niemieckim stwierdzono 17,8 proc. - ogłosili jednak przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie wycofując się z wyników swoich badań. Warto zaznaczyć, że problem różnic między produktami trafiającymi na rynek polski oraz na przykład niemiecki nie dotyczy jedynie marki Milka. Podobnie stało się w przypadku na przykład serków ziołowych firmy Philadelphia oraz chipsów paprykowych z logo Crunchips. Ostatnio głośno także było o używaniu przez koncerny żywieniowe oleju palmowego, w produkcji żywności na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Na skalę problemu wskazuje przede wszystkim fakt, iż zajęli się nim już politycy unijni, którzy pracują nad nowymi regulacjami, mającymi wyeliminować podobne przypadki, które klienci nazywają bezpośrednio dyskryminacją polskich konsumentów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Produkt z Biedronki zmorą rodziców! „To nieodpowiednie dla dzieci”
  2. NBP właśnie potwierdził najmroczniejszą wizję Jackowskiego. Posunięcia bankowców przerażają
  3. Martyna Wojciechowska dzieci: Podróżniczka ma dwie piękne córeczki, jedna jest adoptowana
  4. Kilkanaście lat mieszkał na ulicy. Przechodnie traktowali go jak zabawkę
Następny artykuł