PiS przebiło PO. Wydali miliony na pomoc uchodźcom i dadzą jeszcze więcej

PiS przebiło PO. Wydali miliony na pomoc uchodźcom i dadzą jeszcze więcej

Chociaż rząd PiS jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców w Polsce, potężnie dotuje pomoc dla nich za granicami Polski. Jak oświadczyła Joanna Wronecka, wiceszefowa resortu dyplomacji, Polskie władze dotują działania międzynarodowych organizacji zajmujących się niesieniem pomocy uchodźcom, a także pomagają za pośrednictwem polskich ambasad.

Jak mówiła Wronecka, w tym roku na sam cel niesienia pomocy Bliskim Wschodzie władze naszego kraju wydały 4 razy więcej pieniędzy niż w 2015 roku.

 - Jeżeli porównamy na przykład rok 2015, to wtedy przeznaczyliśmy na ten pakiet humanitarny na Bliskim Wschodzie, czyli pomoc dla Syrii i w krajach ościennych takich jak Liban, Jordania i Kurdystan w Iraku, dokładnie 12,8 miliona złotych, w tym roku udało się nam przekazać ponad 46 milionów złotych - oświadczyła Wronecka.

To jednak nie wszystko. Polska wpłaciła bowiem 3 mln złotych na unijny Fundusz MADAD i 16,5 mln dla Tureckiego Instrumentu na rzecz Uchodźców. Władze naszego kraju zaangażowały się też w projekt razem z rządem Niemiec, który ma na celu postawienie szkół dla syryjskich uchodźców w Libanie.

 - Postanowiliśmy zaangażować się w Libanie i odbudowywać szkoły, które będą służyć syryjskim uchodźcom tam przebywającym. Ten projekt opiewa na 3 miliony euro, co roku będziemy wnosić kontrybucję w postaci 1 miliona euro - mówiła wiceminister.

W sumie, w całym 2016 roku Polska przeznaczyła około 120 mln złotych na szeroko pojęty cel niesienia pomocy uchodźcom. To więcej niż w 2015 roku, także rządy PO nigdy nie wydzieliły tylu milionów złotych na ten cel. Co więcej, jak zapowiedział minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski, w 2017 roku Polska przeznaczy jeszcze większą sumę na wsparcie dla imigrantów.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News