Ta postać zawsze budziła wiele kontrowersji. Jego krytycy odetchnęli z ulgą, zwolennicy są zrozpaczeni. Decyzję o swoim odejściu ogłosił właśnie najważniejszy ksiądz w Polsce.

Uważany powszechnie za najbardziej wpływowego polskiego biskupa arcybiskup Henryk Hoser przechodzi na emeryturę. Papież Franciszek przyjął właśnie jego rezygnację ze stanowiska biskupa diecezjalnego diecezji warszawsko-praskiej. Zastąpi go bp Romuald Kamiński, dotychczasowy koadiutor diecezji.

ZOBACZ TAKŻE: Abp Hoser o ciążach z gwałtu: „Stres jest tak silny, że rzadko

Abp Hoser wydał na ten temat oświadczenie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za to, co przeżyłem jako biskup warszawsko-praski. Nie zapominam o mojej diecezji, ani o tych wszystkich, którym służyłem. Będziemy pozostawać w jedności modlitewnej, a jednocześnie cieszyć się tym, co Pan Bóg da nam jako nowe zadania i nowe cele. Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże – możemy przeczytać.

ZOBACZ TAKŻE: Abp Hoser o napięciu po Trybunale: To trzeba wyciszyć

Misjonarz

Henryk Hoser urodził się w 1942 roku w Warszawie, ukończył studia medyczne na Akademii Medycznej w Warszawie. 3 lata po jej ukończeniu wstąpił do zakonu Pallotynów. Jego głównym obszarem działalności misyjnej była afrykańska Rwanda. W 2008 roku objął z nominacji Benedykta XVI stanowisko biskupa diecezjalnego diecezji warszawsko-praskiej.

W trakcie pełnienia tej funkcji zasłynął wieloma wypowiedziami w których niemal wprost popierał Prawo i Sprawiedliwość. Bardzo krytykował protestujących przeciwko protestującym w obronie Konstytucji zarzucając im nieznajomość dokumentu którego bronią.

W 2017 roku na polecenie Papieża Franciszka został specjalnym wysłannikiem Watykanu w budzącym olbrzymie kontrowersje w  Sanktuarium w Medziugorie.

Źródło: Onet.pl

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Gwiazdy jej nienawidzą! Aktorka BEZLITOŚNIE parodiuje ich zdjęcia

 

...

Zobacz również