Milionerzy to niezwykle popularny teleturniej, który w polskiej telewizji pojawił się w 1999 roku. Program z przerwami od samego początku nadaje i tworzy stacja TVN. W rolę prowadzącego niezmiennie wciela się natomiast Hubert Urbański.

Milionerzy pojawiają się na ekranach telewizorów od końca lat 90. Nadawano ich w latach 1999-2003, 2008-2010 oraz ponownie od roku 2017. Teleturniej rozpoczyna się eliminacją uczestników, z których tylko jeden zasiada do stołu z Hubertem Urbańskim.

W eliminacjach zwykle udział brało dziesięć osób. Od ostatniego wznowienia programu w tamtym roku osób tych jest już jednak tylko sześć. Każdy z uczestników musi błyskawicznie odpowiedzieć na zadane pytanie na zasadach „kto pierwszy ten lepszy”.

By zdobyć milion złotych, czyli najwyższą nagrodę zakwalifikowany gracz musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Na pewnych etapach może się pomylić lub wycofać, zachowując dotychczasowe zdobycze.

Jeśli zawodnik odpowie niepoprawnie, zabiera ze sobą ostatnią gwarantowaną kwotę. Jeśli natomiast zrezygnuje z odpowiedzi, zabiera ostatnią wygraną.

Milionerzy: banalne pytanie za ćwierć miliona złotych?

Pytanie w Milionerach mogą wydawać się proste z perspektywy widza. Na graczach ciąży jednak ogromna odpowiedzialność, presja i stres, które połączone ze sobą mogą doprowadzić do niewiedzy nawet największego eksperta.

Ostatnio w programie Huberta Urbańskiego podobna sytuacja wydarzyła się przy 250 tys. złotych. Pokaźna suma, ale czy postawione pytanie nie przerosło gracza?

Okazało się, że tak. Ostatecznie uczestnik teleturnieju postanowił zabrać ze sobą 125 tys. złotych i nie ryzykować przegranej. Pytanie brzmiało: Jaki tytuł nosi debiutancki album aktorki Julii Pietruchy? Proponowane odpowiedzi natomiast: Parsley, Cucumber, Potato, Postcards from the Seaside. Poprawną odpowiedzią była pietruszka, czyli po angielsku „Parlsey”.

Polscy Milionerzy

W całej historii polskiej edycji brytyjskiego teleturnieju tylko dwóm osobom sobie udało się wygrać tytułowy milion złotych. Pierwszym zwycięzcą został Krzysztof Wójcik. Było to w 662. odcinku w roku 2010. Drugą osobą, a raczej milionerką została Maria Romanek. 1 000 000 złotych do domu zabrała w 823. odcinku 21 marca tego roku.

Pani Maria swoja wygraną przeznaczyła na pomoc innym. Sobie zostawiła jedynie 10 procent z zasłużonego miliona.

– Miliona już prawie nie ma. Zostawiłam sobie 10 procent – powiedziała mediom.

Jaki wyglądało pytanie, po którym mogła cieszyć się z fortuny? Było to zapytanie matematyczne, z którym zdecydowanie nie każdy poradziłby sobie. Brzmiało ono: „Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?”. Odpowiedzi były następujące: A: 12 321, B: 1 234321, C: 111 111 111, D: 123 454 321. Zwyciężczyni prawidłowo wytypowała odpowiedź B.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. TVP puściła program na kanale dla dzieci. O afrodyzjakach i „wyciąganiu”
  2. Kodeks pracy 2019: PiS wycofuje się z kontrowersyjnych zmian
  3. Miał być niższy podatek, ale zapłacimy więcej. Afera wokół obietnicy PiS

Czy oglądasz program "Milionerzy"?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jak dziś wygląda Maryna z "Janosika"? Aktorzy jednej roli po latach [ZDJĘCIA]

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

źródło: antyradio.pl

Zobacz również