Wygrał milion, ale go nie dostał. Na jaw wyszło największe oszustwo w historii programu "Milionerzy"

Wygrał milion, ale go nie dostał. Na jaw wyszło największe oszustwo w historii programu "Milionerzy" Źródło: screen/YouTube/Who wants to be a Millionaire

Milionerzy to gra, która wciąż wzbudza ogromne emocje. Niektórzy uczestnicy programu na zawsze zapisują się w jego historii. Tak było w przypadku uczestnika, który wygrał wymarzoną sumę pieniędzy, ale jej nie otrzymał. Doszło do ogromnego oszustwa.

Milionerzy to program, który spełnia marzenia ludzi o wielkiej wygranej. Uczestnicy gry mają przed sobą zestaw pytań o różnym stopniu trudności. Wysokość wygranej bardzo często zależy nie tylko od ogólnej wiedzy, ale również od szczęścia gracza. W niektórych przypadkach konieczne okazują się koła ratunkowe, które pomagają uczestnikom w przejściu do kolejnego etapu gry. 

Pewien mężczyzna, który brał udział w brytyjskiej edycji programu Milionerzy był o krok od spełnienia swoich marzeń o wygranej w wysokości miliona funtów. 39-letni Charles Ingram odpowiedział poprawnie na wszystkie zadawane pytania, jednak jego radość z wygranej nie trwała długo. Inni uczestnicy bardzo szybko dopatrzyli się pewnego szczegółu, który przesądził o odebraniu mężczyźnie prawa do wygranej.

Milionerzy w Wielkiej Brytanii. Historia największego oszustwa w dziejach gry

To było jedno z najgłośniejszych oszustw w historii brytyjskiej edycji programu Milionerzy. Ingram bardzo krótko cieszył się z wygranej. Jego radość z miliona funtów została zakłócona przez spostrzegawczość innych uczestników, którzy brali udział w eliminacjach. To właśnie oni zwrócili uwagę na dziwne zachowanie niedoszłego milionera.

Nie dało się nie zauważyć, że mężczyzna był w ciągłym kontakcie wzrokowym ze swoim kolegą, który zasiadał na widowni. Porozumiewawcze spojrzenia nie uszły uwadze producentów. Nienaturalne chrząkania również wzbudziły czujność publiczności zgromadzonej w studiu. Sprawa bardzo szybko została zweryfikowana i oszustwo mężczyzny wyszło na jaw. 39-latek nie otrzymał swojej wymarzonej wygranej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wygrał milion, ale go nie dostał. Jego historia wstrząsnęła widzami na całym świecie

Fani programu Milionerzy w Wielkiej Brytanii byli bardzo zaskoczeni informacją o oszustwie. Mężczyzna, zamiast stać się milionerem, został bohaterem reportaży opisujących największe oszustwo w dziejach popularnej gry. Sąd w Londynie wydał wyrok skazujący oraz karę grzywny w wysokości 115 tysięcy funtów. Mężczyzna próbował tłumaczyć, że sytuacja została zmanipulowana przez media, a porozumiewawcze kaszlnięcia były objawami jego alergii.

Sąd nie uwierzył mężczyźnie i zobligował go do poniesienia konsekwencji swojego nieuczciwego postępowania. Uczestnik, który w 2001 roku dopuścił się oszustwa, stracił swój majątek. Chęć szybkiego wzbogacenia się doprowadziła go do bankructwa. Tę historię fani teleturnieju Milionerzy zapamiętają na długo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan w otoczeniu umięśnionych, nagich facetów. Jej mąż będzie podwójnie zazdrosny!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych
  4. Alicja Bachleda-Curuś ma nowego partnera. Trudno uwierzyć, kim jest wybranek jej serca
  5. Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób
  6. Dopiero teraz przekonamy się jak wygląda prawdziwa nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciąga pył z Sahary

źróło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News