Ile skrzydeł ma motyl? Proste pytanie w Milionerach pogrążyło uczestnika

Ile skrzydeł ma motyl? Proste pytanie w Milionerach pogrążyło uczestnika Źródło: youtube.com/tvnpl

Milionerzy to jeden z tych teleturniejów, gdzie można spodziewać się niespodziewanego. Trudne pytania przeplatają się z tymi banalnymi i to na drugich potrafi potknąć się najwięcej uczestników.

Milionerzy emitowani są w TVN od 1999 roku z kilkoma przerwami. Nieustannie wieczorami przed telewizorami zasiadają miliony widzów, aby dopingować uczestników i samemu sprawdzić swoją wiedzę. Wczorajszy odcinek był wyjątkowy, bowiem odpadły z niego aż dwie osoby. Pytania im zadane były banalnie proste.

Milionerzy nie wychodzą z formy. Łatwe pytanie na pułapie 40 tysięcy złotych pogrążyło uczestnika

Hubert Urbański płynnie prowadził teleturniej serwując kolejne pytania, a pan Wojciech całkiem zgrabnie odpowiadał na każde z nich. Gdy doszedł do pytania, które miało mu zagwarantować 40 tysięcy złotych, był zaskoczony tak łatwą zagadką. Chodziło o zwierzęta.

Prowadzący zadał pytanie, które zmyliło pana Wojciecha - nie przeanalizował wystarczająco zagwozdki, ponieważ sugerował się kompletnie czymś innym. Pytanie brzmiało:

Odwalić kitę może każde z wymienionych, ale tylko jedno nie może nią zadać szyku:

A - bóbr europejski

B - wiewiórka pospolita

C - szop pracz

D - lis polarny

Zawodnik pominął słowo "nie". Trzy zwierzęta mogą zadać szyku kitą, dlatego pan Wojciech zaznaczył odpowiedź B - wiewiórka pospolita. Prawidłową była odpowiedź A - bóbr europejski. W zadanym pytaniu "odwalić kitę" znaczy umrzeć, co potrafi każde ze zwierząt, ale tylko jedno z nich NIE może zadać swoją kitą szyku. Jedynie bóbr jest pozbawiony pięknego puszystego ogona i to on był poprawną odpowiedzią. Pan Wojciech musiał opuścić program i zadowolić się tysiącem złotych.

Kolejne "zwierzęce" pytanie pozbawiło szansy gry o milion

Na fotelu zawodnika szybko zasiadła pani Marta. Zawodniczka szła jak burza, zdobyła gwarantowany tysiąc złotych i mogła nadal kontynuować grę o milion. Kiedy dostała pytanie o skrzydła motyla, wydawałoby się, że z podobną łatwością rozgryzie ten problem. Pytanie brzmiało:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na ilu skrzydłach unosi się motyl?

A - na dwóch

B - na czterech

C - na sześciu

D - na ośmiu

Okazało się, że pani Marta ma z tym pytaniem spory problem. Próbowała odrzucać każdą złą według niej odpowiedź drogą dedukcji. Skończyło się tym, że odeszła z programu z tysiącem złotych w ręku. Odpowiedziała, że motyl unosi się na dwóch skrzydłach. W naturze jest jednak nieco inaczej - motyl unosi się na czterech skrzydłach. Ma ich dwie pary, z których dwie są większe, a drugie ciut mniejsze. Dla niewprawnego oka rzeczywiście może się wydawać, że te piękne owady mają tylko jedną parę skrzydeł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3.  Przeraźliwe upały i burze w całej Polsce. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem
  4. Księżna Kate musiała interweniować. Jej synek zaczął publicznie wkładać to do buzi
  5. Aktor znany z serialu TVP „Klan” miał udar. Tragiczne informacje, potrzebna pilna pomoc
  6. Beata Tyszkiewicz jest ciężko chora. Gdy pokazała się na balkonie, wszystkim odebrało mowę

 

Źródło: Plotek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News