Pozornie proste pytanie sprawiło niesamowitą trudność uczestnikowi "Milionerów". Mało kto znałby odpowiedź

Pozornie proste pytanie sprawiło niesamowitą trudność uczestnikowi "Milionerów". Mało kto znałby odpowiedź Źródło: screen TVN "Milionerzy"

Dziś w programie "Milionerzy" padło pytanie, które jedynie z pozoru wydaje się banalne. Podczas odcinka sprawiło ono wiele trudności uczestnikowi. Jakie jest pytanie i oczywiście, jaka jest odpowiedź.

"Milionerzy" przyciągają coraz większą widownię. Wszyscy widzowie, którzy zasiedli w czwartek przed telewizorami, mieli szansę poznać pana Krzysztofa Mirowskiego, który udzielił jednej prawidłowej odpowiedzi, po czym usłyszał, że czas na grę tego dnia dobiegł końca. Dziś po przejściu wielu pytań, zaczął walkę o 40 tysięcy złotych. Po tym, jak Hubert Urbański je przeczytał, przecierał oczy z niedowierzaniem. Kto byłby w stanie bez zawahania udzielić prawidłowej odpowiedzi na to pytanie?

Uczestnik programu "Milionerzy" zaskoczony 

Pytanie, które usłyszał, brzmiało "Który liczebnik tworzy z rzeczownikiem "nieszczęścia" związek frazeologiczny?", a odpowiedzi brzmiały następująco: 

A: w bród

B: półtora

C: trzy czwarte

D: sześć i pół

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uczestnik już po usłyszeniu odrzucił odpowiedzi A i C. Chociaż nie znał tego związku frazeologicznego, był przekonany, że pasuje do niego odpowiedź B albo D. Przed udzieleniem odpowiedzi, skorzystał z koła ratunkowego. Losowo zostały odrzucone dwie błędne odpowiedzi. Patrząc na to, co zostało, a były to odpowiedzi B i C, postanowił udzielić odpowiedzi. 

Znacie prawidłową odpowiedź?

Uczestnik programu nie znał tego związku frazeologicznego. Ciekawe, czy wśród czytelników jest ono znane, a brzmi "wyglądać jak półtora nieszczęścia". Czyli odpowiedź B była prawidłowa. Dla każdego, kto miał problem z wyborem prawidłowej odpowiedzi, wyjaśniamy, że "wyglądać jak półtora nieszczęścia" oznacza, że ktoś wygląda źle lub niekorzystnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

Pan Krzysztof Mirowski ze Szczecina po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na to pytanie miał na swoim koncie gwarantowane 40 tysięcy złotych. Należą mu się wielkie gratulacje. Niewiele osób mogłoby podać poprawną odpowiedź na to pytanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stało
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  4. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  5. Z ostatniej chwili: Żona przekazała tragiczną wiadomość o śmierci aktora
  6. Ciężko uwierzyć, jak po latach wygląda Elżbieta Starostecka. Nie tak dawno w telewizji pokazała ulubiony sklepik warzywny

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News