Tysiące widzów widziało kompromitację polonistki na wizji "Milionerów". Nauczycielka wyłożyła się na banalnym pytaniu o symbol kultury

Tysiące widzów widziało kompromitację polonistki na wizji "Milionerów". Nauczycielka wyłożyła się na banalnym pytaniu o symbol kultury Źródło: screen/Player TVN

"Milionerzy" mimo wielu lat na wizji, wciąż przyciągają tłumy przed telewizory. Tym razem telewidzowie byli świadkami zmagań polonistki, która odpadła na pytaniu dotyczące jednego z symboli kultury.

"Milionerzy"po raz kolejny zaskoczyli. Widzowie nieraz widzieli sromotne porażki na wizji, ale ta wprawiła w ich osłupienie. Padło pytanie, które wydawało się proste dla polonistki. Kobieta jednak popełniła fatalną pomyłkę.

"Milionerzy" zaskoczyli pytaniem polonistkę

W programie spróbowała swojego szczęścia pani Żaklina, polonistka z Tczewa, która uczy od 7 klasy podstawowej do 2 klasy liceum. Pytanie kwalifikujące uczestników idealnie trafiło w jej kompetencje - bo wymagało posortowania w odpowiedniej kolejności wersów z "Wesela" Wyspiańskiego. Jedynie dwóm uczestnikom udało się ustawić je w prawidłowym szyku, ale to Pani Żaklina była najlepsza.

Pierwsze pytanie dało chwilę do zastanowienia polonistce. Zapytano ją "który kolor odpowiada barwie czystego nieba w słoneczny dzień". Już wtedy skorzystała z koła ratunkowego, prosząc o pomoc publiczność. Ci wskazali odpowiedź "C - Lazurowy" co od razu rozjaśniło umysł pani Żakliny, która zaznaczyła właśnie ten, oczywiście prawidłowy, wybór.

Kolejne pytanie było z pogranicza chemii i biologii, a dotyczyło tego, który organ wytwarza kwas solny. Po chwili namysłu uczestniczka zaznaczyła poprawną odpowiedź "C - żołądek". W następnym etapie musiała wskazać, która litera nie jest jednocześnie cyfrą rzymską. Tutaj nie wymagało to wiele namysłu - pani Żaklina od razu wiedziała, że jest to litera "B".

Pytanie o 5 tysięcy dotyczyło Polskiego przysłowia "co przyszło na Matyska". Odpowiedź to oczywiście "kryska", co również nie sprawiło trudności nauczycielce. W pytaniu o 10 tysięcy złotych trzeba było na podstawie opisu rozpoznać zwierzę - którym był gawiel, czyli szczególny typ krokodyla.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Następne pytanie, które otrzymała, w teorii powinno idealnie trafić w zakres wiedzy polonistki. Dotyczyło ono słynnej, włoskiej Commedia dell'arte, ludowej komedii łączącej antyczne, rzymskie i średniowieczne tradycje. Chodziło konkretnie o postać błazna, który nosił strój z rombów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Uczestniczka zwiedziona popularnymi cukierkami "Pierrot" spodziewała się, że to właśnie to będzie prawidłowa odpowiedź. Niestety, przeliczyła się, bo strój z rombów nosił błazen Arlekin, co też ostatecznie pogrążyło uczestniczkę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. REWOLUCJA w emeryturach! Świadczenie już nawet dla 53-latków
  2. Kaczyńskiemu puściły wszystkie hamulce. Jeszcze nikt w Polsce się na to nie odważył
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: TVN

Następny artykuł