Jak już pisaliśmy wczoraj, wiadomo jest z kim spotka się Donald Trump podczas jego wizyty w Polsce na początku lipca. Na liście tej brakuje dwóch ważnych dla polskiej polityki nazwisk. Sprawę skomentował w swoim stylu Leszek Miller, który mocno uderzył w Beatę Szydło.

Na liście osób, które zobaczą się z Trumpem brakuje Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. To o tyle nietypowa sytuacja, że Turmp spotka się z ministrami, a nie z samą szefową rządu. Jak komentował sprawę wiceszef MSZ, Konrad Szymański – spotkanie premier z Trumpem byłoby „czymś nadzwyczajnym”.

– Spotkanie Trump-Szydło jest możliwe, ale wydaje mi się, że nie ma takich planów, ponieważ to byłoby coś nadzwyczajnego – mówił Szymański.

Jego słowa skomentował Leszek Miller. Były premier Polski w odpowiedzi opublikował jedno ze swoich zdjęć z okresu przewodzenia rządowi. Widać na nim, jak przy jednym stole siedzi razem z ówczesnym prezydentem USA, Georgem Bushem na spotkaniu z nim 31 maja 2003 roku. Jak stwierdził były szef SLD, spotkanie polskiego premiera i prezydenta USA to wcale nic nadzwyczajnego.

Ta riposta na słowa Szymańskiego z pewnością ugodzi mocno w Beatę Szydło. Już pojawiły się w internecie głosy, że brak spotkania Trump-Szydło to tylko dowód na małą ważność polskiej premier.

źródło: twitter.com/LeszekMiller

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również