Milan może zmienić trenera. Gennaro Gattuso na wylocie z klubu, co z Piątkiem?

Milan może zmienić trenera. Gennaro Gattuso na wylocie z klubu, co z Piątkiem? Źródło: YouTube - 2AngryMan TV

Milan osiąga wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców i zarządu, w związku z czym niebawem pracę może stracić trener zespołu. Wciąż nie wiadomo, kto będzie prowadził drużynę w kolejnym sezonie, jednak wiele wskazuje na to, że Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera.

Milan najprawdopodobniej będzie mieć nowego trenera. Wszystko przez fatalne wyniki drużyny pod wodzą Gennaro Gattuso. Były włoski piłkarz nie radzi sobie na ławce utytułowanego klubu, a czarę goryczy przelała porażka z Torino w meczu o grę w Lidze Mistrzów. Niektórzy twierdzą nawet, że szkoleniowiec został już zwolniony, jednak ma poprowadzić drużynę do zakończenia sezonu w ostatnich kolejkach.

Gennaro Gattuso zdecydowanie rozczarowuje kibiców w ostatnich kolejkach. Milan wpadł w poważny kryzys, ma problemy ze zdobywaniem punktów, nie pomaga słabsza forma Krzysztofa Piątka. W związku z tym władze klubu uznały, że najlepszym krokiem będzie zwolnienie trenera. Były pomocnik poniesie odpowiedzialność za grę drużyny dopiero po zakończeniu sezonu.

Milan bliski zmiany trenera

Milan w fatalnym stylu przegrał z Torino. Od wyniku tego spotkania zależała gra drużyny w Lidze Mistrzów, a po porażce wiele wskazuje na to, że drużyna nie wystąpi nawet w europejskich pucharach. Był to główny cel na ten sezon, a brak jego spełnienia z pewnością zdenerwuje sympatyków klubu. Walka trwa do ostatniej kolejki, jednak obecnie wszystko wskazuje na to, że nie uda się spełnić najważniejszego planu.

Już od kilku miesięcy w kuluarach mówiło się, że Gattuso nie jest odpowiednim trenerem dla tak wielkiej drużyny. Kibice pisali, że ich zdaniem były zawodnik nie sprawdza się dobrze na ławce trenerskiej, a pod jego wodzą zespół nie gra tak efektownie, jak powinien. Pojawiały się nawet głosy, że zwyżka formy na początku rundy wiosennej była zasługą Lucasa Paquety i Krzysztofa Piątka.

Milan ponosi kompromitujące porażki

Kandydatem do objęcia posady jest Eusebio Di Francesco, trener uznany za jedno z odkryć ostatnich lat. Możliwe, że stawi się w Mediolanie już po zakończeniu trwającego sezonu i będzie starał się poprowadzić zespół do Ligi Mistrzów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News