Mikołaj Roznerski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Gwiazdor ostatnio w wywiadzie przyznał się, że od lat cierpi na straszliwą chorobę.

Mikołaj Roznerski jest doskonale znany wszystkim fanom polskiego kina oraz seriali telewizyjnych. Mogliśmy go podziwiać w wielu produkcjach, a także na deskach teatru, gdzie zawsze wywołuje niepohamowany zachwyt w żeńskiej części widowni.

Bez wątpienia można stwierdzić, że jest jednym z największych przystojniaków naszym show-biznesie. Jednak praktycznie nikt nie wie o tym, że aktor cały czas musi się pilnować z powodu choroby, z którą zmaga się od czasów dzieciństwa.

Mikołaj Roznerski o swojej chorobie

Rozwód rodziców jest zawsze ogromnym stresem dla dziecka i często powoduje liczne problemy. Wielu osobom ciężko odnaleźć się w nowej sytuacji, dlatego też szukają akceptacji nie tylko wśród rodziny, a przede wszystkim u swoich rówieśników. Niestety Roznerski przez swoją tuszę od najmłodszych lat był odtrącany zarówno przez koleżanki, jak i kolegów.

W wywiadzie dla „Twojego Stylu” opowiedział o tych ciężkich latach, a także chorobie, która mogła pozbawić go życia. Chodzi dokładniej o anoreksję, która często jest bagatelizowana w przypadku chłopców, ponieważ w naszym społeczeństwie utrwaliło się przekonanie, że chorują na to głównie dziewczęta. Aktor przyznaje, że popadł w anoreksję przez to, że szukał akceptacji wśród swoich rówieśników.

Jego koledzy z niego drwili, a koleżanki nie chciały mieć z nim żadnego kontaktu. To sprawiło, że młody Mikołaj postanowił zmienić swój wygląd, aby w końcu móc znaleźć nić porozumienia z innymi i uniknąć dalszych drwin. O dziwo to się udało, jednak poważnie odbiło to się na jego zdrowiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Rolnik szuka żony": Nikt się tego nie spodziewał! Zaskakujące zwroty akcji w programie

Roznerski musi na siebie uważać

– Gdy nagle zeszczuplałem, stało się coś nieoczekiwanego: zauważyłem, że jestem inaczej postrzegany. Koleżanki uśmiechały się zalotnie, a koledzy przestali się nabijać. Uznałem, że to dobry kierunek i zacząłem liczyć kalorie. Byłem już przeraźliwie chudy – ważyłem 42 kilogramy – opowiada Mikołaj Roznerski.

Doszło nawet do tego, że Mikołaj na ponad rok wylądował w szpitalu przez swoją chorobę. Niestety jak sam aktor wspomina, anoreksja pozostaje z człowiekiem na zawsze. Roznerski cały czas musi uważać, aby choroba nie powróciła, dlatego zamienił liczenie kalorii, na liczenie przebytych kilometrów i ilość podnoszonych ciężarów. Jednocześnie dba o odpowiednie odżywianie przez co może pochwalić się fenomenalną figurą.

– Zemdlałem i trafiłem do szpitala. Spędziłem tam ponad rok, wbrew pozorom leczenie jest trudne i długotrwałe. Musiałem nauczyć się jeść i przestać bać, że przytyję. Anoreksja zostaje na zawsze. Zmieniłem tylko liczenie kalorii na liczenie przebiegniętych kilometrów albo kilogramów wyciśniętych na siłowni – dodaje aktor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  2. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  3. Widzowie DDTVN poruszeni jak nigdy. Każda kobieta chciałaby to usłyszeć
  4. Gwiazda TVN skradła serce narzeczonego Martyny Wojciechowskiej! Po cichu wzięli ślub
  5. Magda Gessler zwariowała! Fanów restauratorki wbiło w fotele

Barwy Szczęścia: Życie tych aktorów legło w gruzach. Największe dramaty gwiazd serialu

Zobacz również

ŹRÓDŁOfakt.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.