Lider KNP ma 1,6mln unikalnych wejść tygodniowo na swój oficjalny fanpage na Facebooku. Wg. portalu Wirtualnemedia.pl, w I kwartale 2014r. ?GW? sprzedawała się średnio w ilości 177 834 Egzemplarzy. Co daje 1 244 838 tygodniowo. Korwin z Fb dociera do szerszej publiczności niż Michnik na papierze. Prasa papierowa umiera, przyszłość to internet. Role się odwracają, sprzedaż prasy spada, wzrasta popularność mediów społecznościowych w internecie. Zamierzchłe czasy, w których ?Wyborcza? sprzedawała się w ilości ponad 0,5mln egzemplarzy bezpowrotnie minęły.

Różni tacy, jak choćby pani red. Wielowieyska, która stwierdziła że ?Korwin-Mikke to nie pajac. To bardzo groźne zjawisko, trzeba robić wszystko, by nie zyskał na znaczeniu?, nawołują do izolowania Mikkego, bo ?psuje on debatę publiczną?. A pewnie, że psuje, śp. Lepper też psuł mówiąc o Talibach w Klewkach. W końcu prawda wyszła na jaw. Szkoda, że przedtem chłopa odwiedził seryjny samobójca. Oczywiście, że gdy mówi się o czymś innym niż matka Madzi, tęcza, gender, pancerna brzoza czy sztuczna mgła to jest psucie sterowanej debaty publicznej. Gdy Paweł Piskorski wyskoczył z tym, że Niemcy sfinansowały kampanię KLD, to nagle się stała jakaś sensacja w mainstreamie medialnym. Tylko, że JK-M mówił już o tym wiele lat temu. I ludzie widzą kto miał rację i jak brzydko wycisza się tych co brutalnie mówią prawdę.

Kiedyś owszem, bez obecności w TV i prasie wielonakładowej taki polityk nie miał szans się przebić ze swoimi poglądami. Niektórzy dopatrują się dobrych sondaży KNP w tym, że media zaczęły dużo mówić o JK-M. Jest dokładnie odwrotnie, najpierw Korwin zyskał poparcie dzięki działalności w internecie i dopiero kiedy media nie miały już wyjścia to zaczęły o tym huczeć. Zresztą te tygodniki, które ostatnio wzięły na tapetę Mikkego, nie zrobiły tego by go promować, był i jest to zwykły zabieg biznesowy, wąsacz z muszką jest ostatnio niezwykle modny i nośny i te pisma nabijają sobie popularność epatując prezesem KNP. Tak to już jest, że sukces ma wielu ojców i do wygrywającego lgnął, gdyby przegrywał szedłby sam. ?Najpierw Cię ignorują, potem śmieją się z Ciebie, później z Tobą walczą. Później Wygrywasz? ? Mahatma Ghandi. Czy Korwin jest pajacem, czy ten/ta która nawołuje by go izolować? Nie mniej jednak skandalem jest, że ani w TVP 1, ani w TVP 2 nie ma żadnych debat komitetów startujących w eurowyborach. Jest jedynie w TVP INFO programik raz na tydzień. Z drugiej strony to dobrze, ludzie nie żyją tą kampanią, więc do urn pójdą jedynie zmobilizowani, interesujący się polityką. I tyle.

Niektórzy twierdzą, że poglądy Korwin-Mikkego są jak wirus, zaraźliwe i szybko się rozprzestrzeniają. Osobiście jestem zainfekowany, czego i społeczeństwu życzę. Niech nas zaleje epidemia Korwinizmu, niech te bakterie błyskawicznie się mnożą i mutują. Tak, żeby nie dało się stworzyć skutecznej szczepionki.

...

Zobacz również