Włożyła liście mięty w skarpetki i pokładła w zakamarkach domu. Efekt okazał się genialny, nie chodzi tylko o piękny zapach

Włożyła liście mięty w skarpetki i pokładła w zakamarkach domu. Efekt okazał się genialny, nie chodzi tylko o piękny zapach Źródło: unsplash / Al Kawasa

Mięta to roślina, którą każdy kojarzy. Zazwyczaj za sprawą fantastycznego zapachu i walorów smakowych. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ma ona wiele interesujących zastosowań. Już teraz możesz się dowiedzieć, do czego wykorzystała ją ta kobieta.

Mięta to bardzo popularna roślina, która doskonale sprawdza się poza kuchnią. Pewna kobieta wykorzystała jej właściwości we własnym domu. Prawdopodobnie sama nie spodziewała się, że to zadziała. Jednak efekt przez nią osiągnięty wywołał niemałe zaskoczenie.

Mięta nie tylko orzeźwia 

Ta wyjątkowa roślina zrobiła furorę dzięki swoim wielu praktycznym zastosowaniom. Mięta oprócz wykorzystywania jako przyprawa jest używana do produkcji olejku zawierającego mentol. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w przemyśle perfumeryjnym, farmaceutycznym oraz tytoniowym. Jego charakterystyczny zapach kojarzy większość z nas.

Sama nazwa rośliny wywodzi się od imienia nimfy z mitologii greckiej. Menthe była kochanką Hadesa i zamieszkiwała Podziemie. Bóg, chcąc ją uchronić przed zazdrością ze strony swojej żony, zmienił ją właśnie w znaną nam wszystkim miętę. Jednak oprócz pięknych legend ta roślina ma bardziej nietypowe zastosowania. Wykorzystała je kobieta będącą bohaterką tego artykułu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta wykorzystała tajemnicze właściwości rośliny  

Kobieta zmagała się w swoim domu z pewnym uciążliwym problemem. Niezwykle pomocna okazała się mięta, a konkretnie jej właściwości. Zasuszoną miętę kobieta wsypała do skarpetek. Te z kolei rozmieściła w różnych zakamarkach domu. Dlaczego to zrobiła? Mogłoby się wydawać, że chciała by w jej domu pachniało świeżością. Jednak odpowiedź jest bardziej zaskakująca.

W wielu domach mamy do czynienia z nieproszonymi gośćmi. Pająki są dla niektórych prawdziwą zmorą. Wiadomo, że te zwierzęta są pożyteczne. Chronią nasze domostwa przed komarami, muchami a nawet roztoczami. Niestety ich obecność dla wielu z nas jest wątpliwą przyjemnością. Strach i obrzydzenie wywołuje prawdopodobnie ich wygląd. Kobieta dostawała dreszczy na widok pajęczych lokatorów. Jednak udało jej się ich skutecznie pozbyć, nie wyrządzając im najmniejszej krzywdy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje dla widzów "Sanatorium miłości". Chodzi o Wiesię, nie jest z nią dobrze
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

Kobieta była w ogromnym szoku kiedy po rozłożeniu skarpetek wypełnionych miętą pozbyła się pajęczaków. Ich widok stał się tylko ponurym wspomnieniem. Warto zauważyć, że mięta może też skutecznie odstraszyć myszy i inne szkodniki. Oprócz rozmieszczenia w mieszkaniu takich "poduszek" rezultaty mogą być widoczne po posadzeniu rośliny na zewnątrz i wewnątrz domu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Rodzice usłyszeli w nocy dziwne hałasy i zainstalowali ukrytą kamerę. Gdy zobaczyli nagranie, zamarli
  4. Polacy pogrążeni w żałobie modlą się za jej duszę. Umarła córka, Norbi walczył o jej życie
  5. Grażyna Torbicka z mężem właśnie przekazali radosną nowinę. W końcu im się udało
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News