Mieszkanie+, a właściwie jego początki, liczne inwestycje, plany dotyczące budowy autostrady – to właśnie takie profity proponował Białej Podlaskiej były prezydent miasta, który przez wielu nazywany jest pupilkiem Prawa i Sprawiedliwości. Opinia publiczna była więc naprawdę zadziwiona, kiedy zapoznała się z niekorzystnymi dla polityka wynikami wyborów samorządowych 2018. Szybko okrzyknięto je największą porażką obozu władzy ostatnich miesięcy.

Mieszkanie+ było jednym z najważniejszych projektów rządu z ramienia Zjednoczonej Prawicy, którego kolebką okazała się Biała Podlaska. Miasto nazywano często bastionem PiS, jednak dobra passa działaczy partii ewidentnie dobiegła tam końca. Dobitnie udowodniły to wyniki tegorocznych wyborów.

– Byłbym totalnym nieudacznikiem, gdybym nie wykorzystał tych wszystkich znajomości z ludźmi, którzy są dzisiaj u władzy. Wschodnia Polska to nie zaścianek – mówił sam prezydent Dariusz Stefanik, który poniósł w elekcji sromotną porażkę.

Mieszkanie+ nie pomogło. Wyniki wyborów samorządowych w Białej Podlaskiej

Ostatecznie polityka zastąpi na stanowisku zwolniony przez niego zastępca, Michał Litwiniuk. Chociaż oficjalnie stracił on pracę przez niestawienie się w biurze, w kuluarach mówi się o prawdziwych powodach decyzji Stefanika, według których w ten sposób zareagował on na wieści o starcie współpracownika w wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Kampania w mieście przebiegała ponoć w bardzo brudny, nachalny sposób. Jak twierdzą mieszkańcy, do oddania głosu na kandydata PiS przekonywano grając na emocjach, a lokalne gazety zamieszczały otwarcie wychwalające go teksty. Jedna z wyborczyń z Białej Podlaskiej ujawniła nawet, że tygodnik trafił do jej skrzynki nie raz, a dwa razy w tygodniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydenta

Wschodnia Polska jednak odwróci się od PiS?

– Społeczeństwo Białej Podlaskiej dało wyraz niezadowoleniu ze sposobu rządzenia przez prezydenta Stefaniuka. Całkowity zanik inwestycji, kolesiostwo, arogancja – tak wyglądała ta prezydentura. A miało być inaczej. To wszystko zebrało się razem do kupy. (…) Przerwaliśmy komedię pana Stefaniuka. Mimo bardzo agresywnej i napastliwej kampanii, jestem bardzo mile zaskoczony, że społeczeństwo bialskie okazało się odporne na propagandę. Mam wrażenie, że kampania negatywna też zadziałała przeciwko niemu, bo ludzie po prostu już mieli tego dość. Propaganda u nas była straszna. To była bardzo nachalna indoktrynacja – powiedział na temat wyników wyborów samorządowych w Białej Podlaskiej były prezydent miasta, Andrzej Czapski, rozmawiając z dziennikarzem naTemat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński eksploduje w szale. Tusk skomentował skąd jest 500 plus
  2. Czy pies ma poczucie winy? Mit czy prawda? Odpowiadamy
  3. „Polska tylko dla katolików!”. Kolejna oburzająca publikacja księdza
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. Kaczyński nigdy mu tego nie wybaczy. Kwaśniewski zawarł sojusz z Janem Pawłem II przed jego śmiercią

Czy jesteś zadowolony z wyników wyborów samorządowych 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS