Trwa wyścig w obietnicach wyborczych. Deklarują, że dadzą 50 tys. zł dofinansowania na zakup mieszkania

Trwa wyścig w obietnicach wyborczych. Deklarują, że dadzą 50 tys. zł dofinansowania na zakup mieszkania Źródło: youtube/Punkt Widzenia TV

Dofinansowanie na mieszkanie w przypadku wygranej Koalicji Polskiej? Taki jest jeden z postulatów wyborczych Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zapowiedział swój program na konwencji wyborczej.

Mieszkanie w Polsce kosztuje naprawdę dużo - na tyle, że wielu młodych ma poważny problem, żeby wejść w dorosłe życie od razu "na swoim". Niewielu może pozwolić sobie na kupno lokum bez kredytu, a niektórzy nie mają nawet możliwości otrzymania wysoko oprocentowanej pożyczki od banku i zmuszeni są do wynajmu. Jak twierdzą politycy Koalicji Polskiej z PSL na czele - znaleźli na to rozwiązanie.

Dofinansowanie na mieszkanie od Koalicji Polskiej

W trakcie konwencji wyborczej w Sandomierzu, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że PSL nie ma zamiaru walczyć o usunięcie programu "500 plus". Planują za to wprowadzenie programu "Własny kąt", dzięki któremu wielu młodych Polaków, będzie mogło pozwolić sobie na zakup mieszkania.

- Nowy punkt programowy, bardzo ważny. Program Własny kąt, który umożliwi rocznie 100 tys. młodym rodzin w Polsce, które chcą mieć dzieci, które będą zaczynać swoje nowe życie, swoją drogę życiową, nową drogę życiową, żeby dostały 50 tys. od państwa jako początkowy wkład na to, żeby kupić mieszkanie, móc zaciągnąć kredyt, mieć bazę uprawniającą w ogóle do starania się o kredyt - mówił Kosiniak-Kamysz na konwencji wyborczej.

PSL obiecuje naprawę służby zdrowia, edukacji oraz ulgi dla przedsiębiorców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że PSL chce przeznaczyć, aż 6,8% PKB na służbę zdrowia, aby zmniejszyć kolejki. Ponadto planuje reformę edukacji, która tym razem nie będzie fundować jej pełnej przebudowy, ale przykładowo 5 godzin angielskiego tygodniowo. Swoje dostać mają także przedsiębiorcy, którzy mają mieć wybór, czy chcą odprowadzać składki na ZUS. Na konwencji PSL oberwało się także PiS oraz PO, z którymi przez długi czas "ludowcy" wchodzili w różnorakie koalicje.

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

- Wybrali PR i marketing, a nie zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. I o to mam do tej władzy ogromne pretensje. Podpiszemy ponadpartyjny Pakt dla Zdrowia. Służba zdrowia powinna być poza nawiasem nawalanki - mówił Kosiniak-Kamysz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

Źródło: Polska The Times

Następny artykuł