blok
Wiadomości Pikio - 22 Września 2015

Mieszkania socjalne dla imigrantów. Ziobro ujawnia zamiary rządu

Zamiast w ręce biednych polskich rodzin trafią do imigrantów. Taki los ma czekać mieszkania socjalne, które posłużą jako lokum dla nowo przybyłych azylantów. Sprawę miał nagłośnić Zbigniew Ziobro, który o problemie finansowania uchodźców mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie, podaje portal prawy.pl.

Ziobro poinformował, że "Polska nie dostanie pieniędzy z Unii Europejskiej na zakwaterowanie i utrzymanie imigrantów". Ponadto mieszkania dla uchodźców mają znaleźć się wśród tych, które czekają na najbiedniejszych Polaków. Istnieją obawy, że i takich miejsc, będzie za mało do zakwaterowania w nich wszystkich azylantów, w związku z tym, że takich miejsc nawet dla Polaków brakuje. Jednak to już problem samorządów, które otrzymały odgórne polecenie zajęcia się tym problemem. Władze lokalne mają zająć się szukaniem lokali socjalnych w ich okolicy. Co więcej, to także samorządy mają opłacić pobyt uchodźców w naszym kraju. "Wiele wskazuje na to, że na polecenie pani premier Ewy Kopacz polskie samorządy w całym kraju poszukują dzisiaj lokali socjalnych, które mieliby przeznaczyć nie na potrzeby mieszkańców, ale uchodźców, w większości imigrantów islamskich, którzy będą rozlokowani na terenie naszego kraju".To jednak nie wszystko. Według Zbigniewa Ziobry, w akcję miała zostać włączona Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której funkcjonariusze jeżdżą po kraju i naciskają na co oporniejszych samorządowców.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: prawy.pl, wpolityce.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News