Wierni z całego świata bardzo często zwracają się do papieża Franciszka z nietypowymi problemami. Tym razem swój list wystosowali do niego mieszkańcy Przemyśla, którzy zaznaczyli, że albo przychyli się do ich prośby, albo zmuszeni będą zrezygnować z chodzenia do kościoła.

Ogromnym kłopotem dla wielu mieszkańców podkarpackiej miejscowości jest brak przystanku autobusowego przy ulicy Sobieskiego. Część z nich musi przez to rezygnować z uczestnictwa w mszach świętych, na które nie są w stanie dotrzeć.

Aby apel o stworzenie nowego przystanku usłyszał cały świat, mieszkańcy Przemyśla zdecydowali się napisać list w tej sprawie do samego papieża Franciszka. Liczą oni na to, że pomoc duchownego ułatwi im poradzenie sobie z nietypowym problemem.

– Często jest tak, że musimy zrezygnować z wizyty w kościele, bo dojście do przystanku jest niemożliwe. (…) Nie chcemy odchodzić od Boga przez lewych urzędników. Liczymy, że papież Franciszek się za nami wstawi i pomoże nam wywalczyć ten przystanek na żądanie na ul. Sobieskiego – powiedział mediom jeden z pomysłodawców napisania listu. Czas pokaże, czy rzeczywiście przyniesie on zamierzony, upragniony efekt.

...

Zobacz również

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą