Mieszkańcy jednej z najpopularniejszych wśród turystów wysp, Majorki, narzekają na tłumy odwiedzających ich gości w tym sezonie. Frustracja jest tak wielka, że od turystów wolą już imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Majorka zawsze była jednym z najczęściej wybieranym przez turystów miejscem na wakacyjny odpoczynek. Jeszcze więcej ludzi z całego świata wybiera hiszpańską wyspę po wydarzeniach na Bliskim Wschodzie, w wyniku których takie miejsca jak Egipt czy Tunezja stały się niebezpiecznym miejscem dla turystów.

Natłok gości z całego świata na hiszpańskiej wyspie jest tak duży, że jej mieszkańcy zaczynają się buntować i coraz częściej wyrażają swoją niechęć do turystów. Frustracja mieszkańców Majorki sprawia, że wolą od turystów imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy w opinii części Europejczyków są źródłem wielu problemów.

Wszystko przez wydarzenia na Bliskim Wschodzie, które sprawiły, że turyści z takich krajów jak Niemcy czy Wielka Brytania przestali wybierać na cele swojej wakacyjnej podróży popularne do niedawna Egipt czy Tunezję.

W związku z zwiększeniem popularności Majorki na wyspę liczącą milion stałych mieszkańców dołączy w tym sezonie ponad 10 milionów turystów. To oczywiście stwarza szereg problemów nie tylko organizacyjnych ale czysto społecznych, wszak część z turystów wybiera się na wakacje po to, by się „zabawić” co często daje się we znaki mieszkańcom.

Ponadto, z powodu ogromnego ruchu turystów na Majorce, wzrastają ceny nieruchomości, wynajmu mieszkań i koszty innych usług.

 – Wynajem dwupokojowego apartamentu w Santa Catalina to wydatek rzędu 700 euro miesięcznie, przy przeciętnej pensji Majorkanina wynoszącej zaledwie 1,2 tys. euro, mieszkańców po prostu na to nie stać – żali się mediom jedna z działaczek społecznych na Majorce.

Na murach zaczęły się pojawiać hasła wyrażające frustrację stałych mieszkańców wyspy, którzy od 10 milionów turystów każdego lata wolą imigrantów z Bliskiego Wschodu – „Tourists go home, refugees welcome” (Turyści do domu, witamy uchodźców).

fot. solarpix.com
fot. solarpix.com
fot. solarpix.com
fot. solarpix.com

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: daily mail

...

Zobacz również