Według lokalnych mediów w Miejskmi Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie beneficjenci rządowego programu 500+ wpadli w furię. Wszystko przez to, że nie otrzymali zasiłków.

W poniedziałek przed ośrodkiem w Kutnie zebrała się ogromna kolejka. Wszyscy czekali na wypłatę 500+. Według portalu kutno.net część osób wiele godzin stała w kolejce po zasiłek. Niestety doszło do awarii systemu przez co wstrzymano wypłaty państwowej zapomogi. Z tego powodu nikt nie otrzymał pieniędzy.

Niektórzy nie kryli swojego rozgoryczenia, ludzie przeklinali i wściekali się na pracowników, którzy nie byli w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie kiedy będą pieniądze.

To jakieś ogromne nieporozumienie. Jak może zabraknąć pieniędzy na świadczenia? Jak mamy powiedzieć swoim rodzinom, że nie wiadomo kiedy dostaniemy pieniądze? – pytała jedna z kobiet czekających w kolejce.

Wicedyrektor ośrodka Halina Szatkowska w rozmowie z mediami powiedziała, że pracownicy starają się jak najszybciej rozwiązać problem. Okazało się,  iż winę za całe zamieszanie ponosi firma BGŻ BNP Paribas. Naprawiono błędy i we wtorek po godzinie 9 MOPS powrócił do wypłacania świadczeń.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: kutno.net.pl

...

Zobacz również