Kupujesz mięso w podobnych tackach? Mało kto wie, ale mogą być silnie trujące

Kupujesz mięso w podobnych tackach? Mało kto wie, ale mogą być silnie trujące Źródło: stock

Kupujesz mięso w podobnych opakowaniach, jak te na zdjęciu? Koniecznie musisz to przeczytać. Niewielu wiedziało, że takie tacki mogą bardzo szkodzić zdrowiu.

Mięso w supermarketach, a nawet osiedlowych sklepikach, jest najczęściej pakowane w plastikowe czy styropianowe tacki i owinięte folią spożywczą. Dla niektórych pierwszy zgrzyt pojawia się już na samym początku, gdzie pod lupę bierze się nieekologiczne opakowanie. To jednak nie jest jedyny problem, bowiem kolejnym są oczywiście skutki, jakie może nieść ze sobą spożywanie mięsa z podobnych tacek. 

Kupujesz mięso w takim opakowaniu? Może być silnie trujące 

Zdecydowana większość producentów, którzy swoje mięso dowożą do setek sklepów w całej Polsce, pakuje produkt na jednorazową tackę i owija folią. Tak przygotowane do sprzedaży mięso spędza w marketowych lodówkach niekiedy nawet kilka dni. By produkt był dłużej świeży, między mięsem a podstawką zostaje umieszczona specjalna wkładka, która ma za zadanie wchłaniać całą wilgoć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dokładnie takie same wkładki stosuje się przy choćby pampersach i nie byłoby żadnych przeciwwskazań przed użyciem ich do produktów spożywczych, gdyby nie fakt, że ich brzegi najczęściej są ucinane, a soki wydobywające się z mięsa mieszają się z chemiczną substancją, a dokładniej poliakrylanem sodu. Następnie z opakowania wycieka ohydna żelowa maź, która jest połączeniem mięsnych soków, krwi, a także szkodliwej dla zdrowia człowieka, chemicznej substancji. 

- Poliakrylan sodu nie powinien mieć kontaktu z żywnością – mówi Jacek Postupolski, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Żywności w Państwowym Zakładzie Higieny. Tym samym wyjaśnił, że spożywanie żywności, która miała styczność z podobną mazią, może prowadzić do zatrucia i rozregulowania układu trawiennego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan
2. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

By temu zapobiec, eksperci radzą, by kupować mięso, które pakowane jest na naszych oczach przy specjalnym stoisku. Pracownicy najczęściej owijają je wówczas jedynie folią, nie umieszczając wewnątrz żadnych wkładek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadeszła zaskakująca wiadomość, są porażające zdjęcia. Już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Na drzwiach domu znaleźli kartkę z ostrzeżeniem. Zignorowali ją, weszli do środka i zamarli z przerażenia
  4. Prawie nikt nie wiedział, przez co przeszła matka Jana Pawła II. Śmierć dziecka i problemy ze zdrowiem są tylko częścią dramatu
  5. Oficjalne: 23 Polaków zagrożonych wirusem 2019-nCov. Są wśród nich studenci Politechniki

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News