Mięso z Biedronki
Pikio.pl
Irmina Jach - 16 Października 2020

Groźne bakterie w dwóch rodzajach mięsa z Biedronki. Pod żadnym pozorem ich nie jedz

Mięso, po które chętnie sięgają klienci Biedronki, może być śmiertelnie niebezpieczne dla zdrowia i życia. Znaleziono w nim bardzo groźne bakterie. Spożycie produktu grozi poważnymi konsekwencjami. Główny Inspektor Sanitarny zdecydował o wycofaniu go z dyskontów. Jeśli masz mięso w swojej lodówce lub zamrażarce, koniecznie wyrzuć je lub zwróć do sklepu.

Mięso z Biedronki jest zakażone groźnymi dla zdrowia i życia bakteriami. Spożycie go może mieć bardzo poważne konsekwencje. Wiemy, których produktów należy unikać.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Mięso z Biedronki jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży mięso, w którym wykryto niebezpieczne dla zdrowia bakterie Salmonelli oraz Escherichia coli. Produkty były dostępne w dyskontach Biedronka, pod szyldem "Kraina Mięs". Ze sklepowych chłodziarek znikną dwa rodzaje mięsa - mięso z indyka na kotlety i tatar wołowy. Mięso wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci Biedronka, a jego producentami są firmy Animex Kutno i Sokołów S.A.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Kontrolerzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryli bakterie Salmonelli w dwóch z pięciu przebadanych próbek mięsa z indyka o nazwie: Mięso na kotlety z indyka. "Kraina Mięs" Surowy wyrób mięsny chłodzony, 500 g. Numer skażonej partii to: 2261003155, zaś termin przydatności do spożycia - 17 października 2020 roku. Kolejne ostrzeżenie dotyczy mięsa wołowego o nazwie : Tatar wołowy. "Kraina Mięs”, 250 g. Numer partii 02752 02751K, termin przydatności do spożycia - 15 października 2020 roku.

Zakażenie bakterią Escherichia coli grozi poważnymi konsekwencjami. Może prowadzić nawet do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub - w niektórych przypadkach - do bezkrwawej biegunki. Osoby, które spożyły mięso, mogą zaobserwować również nagłe pogorszenie się stanu zdrowia związane z zespołem hemolityczno-mocznicowym (HUS) lub zakrzepową plamicą małopłytkową. Zespół hemolityczno-mocznicowy może skutkować poważnym uszkodzeniem nerek. Do jego składowych należą rozpad czerwonych krwinek i ostra niewydolność nerek. Jego objawami są bóle brzucha, biegunka z domieszką krwi, a także wymioty. Zakrzepowa plamica małopłytkowa z kolei objawia się niedotlenieniem i uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, które zwiastują bóle głowy, zmiany zachowania, zaburzenia widzenia i słyszenia, w skrajnych przypadkach śpiączka. W niektórych przypadkach może dojść do problemów z nerkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole przeprowadził kontrolę mającą na celu ustalenie szczegółowych informacji dotyczących kwestionowanej partii tatara wołowego, w tym dróg dystrybucji. Zaplanował także dodatkowe badanie próbek. Główny Inspektorat ostrzega, że zakażona partia mięsa nie nadaje się do spożycia. W razie wystąpienia problemów ze strony układu pokarmowego należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Makłowicz odkrył na Podlasiu przepyszny farsz na pierogi. Danie nie ma sobie równych
  2. Sportowcy zapowiadają szturm na sejm. Na Wiejskiej będzie bardzo gorąco
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News