Przed ugotowaniem myjesz kurczaka? Popełniasz największy błąd, skutki mogą być opłakane

Przed ugotowaniem myjesz kurczaka? Popełniasz największy błąd, skutki mogą być opłakane Źródło: pixabay/manfredrichter

Myjesz mięso z kurczaka nim zaczniesz je przygotowywać? Koniecznie przeczytaj dalej i dowiedz się, czemu powinieneś jak najszybciej przestać to robić. Skutki mogą by opłakane.

Mięso regularnie, w niektórych domach nawet każdego dnia, ląduje na talerzach, jako główny element obiadu. Najczęściej wybieranym mięsem zdecydowanie jest drób lub wieprzowina. Wielu uważa, że w szczególności delikatny kurczak jest najzdrowszy i dostarcza najwięcej wartości odżywczych. Istnieje również szerokie grono osób, które choć potwierdzają tę tezę dodają, że by mięso z kurczaka rzeczywiście było zdrowe przed przyrządzaniem musi zostać dokładnie umyte, a tym samym pozbawione wszystkich nabytych w sklepie bakterii. Ten krok, a raczej błąd, praktykuje wiele osób, nie zdając sobie nawet sprawy, jakie może nieść to za sobą konsekwencje. 

Myjesz mięso z kurczaka przed ugotowaniem? Popełniasz wielki błąd 

Dotychczas zapewne byłeś przekonany, że mycie mięsa przed gotowaniem to absolutnie prawidłowy krok, a jeśli ktoś go nie praktykuje tylko szkodzi swojemu zdrowiu. Tym bardziej raczej nie spodziewałeś się, że właśnie poprzez mycie możesz nabawić się wielu niechcianych chorób. Czy wiesz dlaczego? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie da się zaprzeczyć, że płucząc mięso pod bieżącą wodą rzeczywiście oczyszczasz je z wielu bakterii i drobnoustrojów, ale jednocześnie rozprzestrzeniasz je na wszystko co znajduje się wokół. Woda, którą myjesz mięso rozpryskuje na leżące wokół naczynia, noże, deski do krojenia, które później mają kontakt z żywnością, czy też bezpośrednio na owoce i warzywa. Takim sposobem możesz zaszkodzić sobie jeszcze bardziej, np. doprowadzając do zatrucia pokarmowego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia

2. W autobusie było mnóstwo dzieci, trwa akcja ratunkowa. Zatrważające wiadomości z zachodniej Polski

Jeśli zastanawiasz się, jak zatem pozbyć się bakterii z mięsa i jednocześnie nie przenosić ich na nic innego jest na to bardzo prosty sposób. Nie myj mięsa przed przyrządzaniem - w trakcie smażenia czy gotowania wysoka temperatura za Ciebie pozbędzie się wszystkich nieprzyjaciół. Ponadto, zanim dotkniesz kolejnych narzędzi kuchennych czy produktów spożywczych, dokładnie umyj ręce. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Syn został sam na sam ze szczeniakiem. Ojciec zabrał pieska do weterynarza i poznał najgorszą możliwą prawdę
  4. Poszła do spowiedzi, z kościoła wybiegła z płaczem. Ksiądz powiedział jej takie rzeczy, że ręce opadają
  5. A jednak będzie rozwód! Rodzina królewska wstrząśnięta decyzją wnuka Elżbiety II

Źródło: webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News