Nowa afera z polskim mięsem. Tym razem 780 ton trafiło do sklepów we Francji

Nowa afera z polskim mięsem. Tym razem 780 ton trafiło do sklepów we Francji Źródło: pixabay/hans/

Mięso, które w ostatnim czasie trafiło do Francji, wzbudziło wiele kontrowersji. Aż 780 ton wątpliwej jakości produktu trafiło do zagranicznych sklepów. Wybuchła prawdziwa afera, która nie obejdzie się bez konsekwencji.

To mięso przez wiele miesięcy było transportowane do Francji, jednak nikt początkowo nie zauważył, że coś mogłoby być nie tak. Okazało się, że producent wypuszczał ze swoich maszyn coś, co nie miało w ogóle nic wspólnego z prawdziwym mięsem. Nie ulega wątpliwością, że ktoś będzie musiał ponieść karę. 

Mięso bez mięsa trafiło na francuskie talerze 

Przez blisko rok polski producent transportował swoje wyroby mięsne do Francji, gdzie trafiały do osób ubogich korzystających z lokalnej pomocy społecznej. Przez pierwsze kilka miesięcy nikt nie podejrzewał, że z zakupionym mięsem mogłoby być coś nie tak, jednak w marcu tego roku, jego konsumenci zaczęli dostrzegać, że nie tylko kolor produktu jest nieodpowiedni, ale także jego zapach i struktura. Zaczęto wówczas dociekać, co tak naprawdę otrzymali. 

Dla bezpieczeństwa osób spożywających wspominane mięso, wstrzymano dostawy z Polski do francuskich stołówek. Po dogłębniejszym zbadaniu sprawy okazało się, że w "kotletach mielonych" sprowadzanych z Polski znajdowało się cale mnóstwo innych produktów, jednak nie rzeczone mięso wołowe. Producent mielił ze sobą skórę, tłuszcz, soję, czy też skrobię i formował z tego mielone steki, które następnie były eksportowane do Francji, gdzie ostatecznie trafiały na talerze najuboższych. Jak podają media, od lipca zeszłego roku wyprodukowano łącznie 780 ton mięsa bez mięsa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ktoś musi ponieść konsekwencję 

Odpowiednie służby od razu zajęły się całą sprawą. Na chwilę obecną nie jest jednak pewne, czy polskie władze zostały poinformowane o wspominanym procederze, jednak najprawdopodobniej już niebawem informacje te mają zostać przekazane. Osobom odpowiedzialnym za oszustwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także do 1,5 miliona euro kary.  

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Katarzyna Dowbor przekazała fanom radosną nowinę. Dziennikarka dawno nie była tak SZCZĘŚLIWA! Z całej Polski spływają gratulacje
  3. RCB ogłosiło na dzisiaj pomarańczowe alerty 2 stopnia. Krzysztof Jackowski zdumiewa wizją końca upałów w czerwcu
  4. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  5. Najnowsze doniesienia mediów ukazują prawdę nt. członków rodziny tragicznie zmarłego Wodeckiego. Są bolesne
  6. Złapiecie się za głowy, jedyne takie imię na świecie. Należy do synka kultowego artysty disco polo   

Źródło: spidersweb

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu