Wszyscy myślą, że jest jednym z najzdrowszych mięs. Naprawdę jest 5 razy bardziej toksyczny od innych

Wszyscy myślą, że jest jednym z najzdrowszych mięs. Naprawdę jest 5 razy bardziej toksyczny od innych Źródło: Pixbay.com

To mięso uchodzi za jedno z najzdrowszych i najszlachetniejszych. W rzeczywistości może okazać się jeszcze bardziej toksyczne niż inne. Naucz się, jak wybierać mądrze.

Rybie mięso uważa się za dużo zdrowszą alternatywę dla drobiu czy wieprzowiny. Jednak obecny stan środowiska naturalnego sprawia, że wszystkie zwierzęta mogą być źródłem toksycznych składników. To jeden z najlepszych przykładów.

Film dokumentalny Nicholasa Daniela udowadnia, że mięso ryb może być bardzo toksyczne i szkodliwe dla zdrowia. Daniel pokazuje to na przykładzie prawdziwego, rybiego króla - łososia. Większość z nas kojarzy tę rybę ze źródłem wielu wartościowych składników, jak choćby omega-3 oraz wykwintnym smakiem. Okazuje się, że musimy uważać.

Mięso łososia może być 5 razy bardziej toksyczne niż inne produkty

Współczesny przemysł sprawił, że mięso zawiera mnóstwo chemii, która przyjmowana przez ludzki organizm, po dłuższym czasie może okazać się bardzo szkodliwa. Ryby rozwijające się w naturalnym środowisku to wciąż mięso bogate w wiele wartości odżywczych. Najlepszym tego przykładem jest właśnie łosoś. Jednak dzisiejsza hodowla tego gatunku może przynieść przerażające skutki dla człowieka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według norweskiego działacza na rzecz ochrony środowiska, mięso łososia jest obecnie jednym z najbardziej zanieczyszczonych toksynami produktów. Wszystko za sprawą nieodpowiednich warunków hodowli tych zwierząt. Dno morskie staje się coraz bardziej zaśmiecone, w dodatku ryby trzymane są ściśnięte na zbyt małej powierzchni, co sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób. Badania ekologa Oddekalva wykazały, że jego mięso może być nawet 5 razy bardziej toksyczne, niż inne produkty.

Dzisiaj grzeje: 1. "Zemsta faraona" wcale nie jest mitem. Dotyka wielu turystów, da się jednak z nią walczyć
2. Powód jest naprawdę smutny. Wiadomo dlaczego Michał Szpak nie ma dzieci

Mięso łososia zawiera dużo tłuszczu, w którym gromadzą się toksyny. Spożywanie takiego mięsa może przyczyniać się nadwagi i licznych chorób, jak choćby cukrzyca. Nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z tego przysmaku. Powinniśmy jednak zwracać dużą uwagę na to, żeby jeść mięso łososia z dzikich hodowli. Jest ono ciemniejsze, nie tak tłuste i na pewno droższe, ale nie warto ryzykować zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Kupił w Polsce mięso z zarażonego kurczaka, wygląda ohydnie. Zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach
  4. Straszna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę nie do poznania. Jest zdewastowana
  5. Okropnie się boi. Nowotwór zaatakował ukochaną aktorkę, ostatnie stadium choroby

źródło: dompelenpomyslow.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News