Ujawniono wyniki raportu dot. polskiego mięsa. Wyniki sprawiają, że odechciewa się jeść

Ujawniono wyniki raportu dot. polskiego mięsa. Wyniki sprawiają, że odechciewa się jeść Źródło: pixabay.com/Enotovyj

Mięso produkowane w Polsce, na polskich fermach, zawiera w sobie duże ilości toksycznych substancji. Produkty mięsne jemy codzienne, warto więc po przeczytaniu raportu ograniczyć spożywanie niektórych potraw. To obrzydliwe.

Mięso zostało poddane szczegółowym badaniom. Lekarze weterynarii złapali się za głowę - Polska produkuje najgorszą żywność w całej Europie. Wiadomo, że zwierzętom podawane są antybiotyki - liczby przerażają.

Mięso z Polski coraz gorszej jakości. Nasz kraj zajął 4. miejsce w niechlubnym zestawieniu

Europejska Agencja Leków wydała właśnie raport, który opierał się na sprzedaży środków przeciwbakteryjnych dla zwierząt gospodarskich w latach 2010-2017. Okazuje się, że w ostatnich latach sprzedaż takich specyfików wzrosła o zatrważające 30%. Chociaż inne kraje europejskie w tym zestawieniu nie wypadły najgorzej, to Polska zdecydowanie nie ma czym się chwalić. Znajdujemy się na 4. miejscu listy krajów, które używają największą ilość antybiotyków.

Najbardziej przerażające jest to, że w innych krajach sprzedaż antybiotyków podawanych zwierzętom obniżyła się średnio o 20%. W Polsce wzrosła o 30% - pamiętajmy, że substancje przenikają do mięsa, które potem kupujemy i jemy. Nasz organizm staje się "śmietnikiem".

Przykładowo w 2011 roku na jeden kilogram masy ciała zwierzęcia przypadało 127 mg antybiotyków. W 2017 roku ta liczba wynosiła 165 mg. Dla porównania w Norwegii na 1 kg masy ciała przypadają nikłe 3 mg leków, a na Islandii 4,6 mg.

W czołówce znalazł się niepozorny kraj. Na wakacjach w tamtym miejscu lepiej nie spożywać mięsa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, Polskę zdecydowanie przewyższa Cypr. Nie mieści się w głowie, że w 2016 roku na kg masy ciała w zwierzęta "wpychano" aż 453 mg substancji. W czołówce krajów, które nie oszczędzają na antybiotykach znajdują się oprócz Polski i Cypru także Włochy, Hiszpania i Węgry. Na wyniki mogły mieć wpływ np. takie wydarzenia jak epidemie i przypadki zachorowalności na trudne do wyleczenia choroby, jednak mimo to raport jest zaskakujący.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie
2. Magda Narożna z "Pięknych i Młodych" właśnie ujawniła całą prawdę o pobiciu. Afery ciąg dalszy

Główny Inspektorat Weterynarii informuje, że zostały podjęte działania, które mają ograniczyć ilość stosowanych antybiotyków. GIW chce również ściśle pilnować, aby farmy zwierząt nie używały w nadmiarze tych substancji w codziennej hodowli. Producenci mogą spodziewać się kontroli, które wykażą czy podawali zwierzętom tylko ilość zaleconą przez prowadzącego lekarza weterynarii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę 
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Wstrząsająca wiadomość dla wszystkich widzów TVP. Uwielbiany aktor zostanie zastąpiony przez młodszego kolegę
  4. W kościele znaleźli porzuconego psa. Obok niego był liścik, treść nie mieści się w głowie
  5. Rozwód Agaty Kuleszy jest drogą przez mękę. Niewiarygodne, co wyprawia mąż, musiała interweniować policja

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News