Przenigdy nie kupuj piersi z kurczaka, jeśli widzisz na niej podobny szczegół. Konsekwencje są fatalne

Przenigdy nie kupuj piersi z kurczaka, jeśli widzisz na niej podobny szczegół. Konsekwencje są fatalne Źródło: pixabay/kakyusei

Za nim kupisz mięso z kurczaka dobrze mu się przyjrzyj. Jeżeli zaobserwujesz podobny szczegół zdecydowanie nie powinieneś go jeść. Konsekwencje mogą być fatalne.

W dzisiejszych czasach mięso, które jest dobre i zdrowe zazwyczaj kosztuje fortunę i co ważniejsze, wcale nie jest tak łatwo dostępne. Zdecydowana większość osób decyduje się zatem na szybkie, proste i nieco tańsze zakupy w najbliższym supermarkecie, do którego trafia nie najlepszej jakości mięso. Konsumenci najczęściej stawiają na zakup piersi z kurczaka sądząc, że jest pełnowartościowa, zdrowa i wskazana dla osób na specjalnej diecie. Jak jednak rozpoznać, która z nich może bardziej zaszkodzić, a niżeli pomóc? 

Zakupione przez Ciebie mięso z kurczaka ma podobny szczegół? Pod żadnym pozorem go nie jedz 

Eksperci wciąż przestrzegają przed nadmiernym spożywaniem mięsa i zwracają uwagę, by kupować je tylko od zaufanego źródła, a mięsne sklepowe alejki najlepiej omijać szerokim łukiem. Wskaźnik wzrostu chociażby kurcząt od roku 1957 zwiększył się aż o 400%. Z czego to wynika? Wszystko za sprawą ulepszeń genetycznych wprowadzanych przez hodowców, a także hormonów i antybiotyków dodawanych do pasz. Kury rosną większe, szybciej i o wiele szybciej się rozmnażają. 

Jak nietrudno się domyślić, takie ingerencje mają działać na ilość, a nie jakość, zatem zmodyfikowane w ten sposób mięso może tylko zaszkodzić zdrowiu. Wiele osób uważa, że pierś z kurczaka jest jednym z lepszych mięs na jakie możemy się zdecydować, szczególnie będąc na diecie. Rzeczywiście, jest w tym sporo prawdy, jednak zachowuje ono swoje właściwości tylko, gdy kura rozmnażała się w naturalny sposób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak rozpoznać dobre mięso od złego jest na to prosty sposób. Dobrze przyjrzyj się piersi z kurczaka, a jeśli zauważysz na niej białe paski to dowód, że nie powinieneś jej jeść. Im więcej prążków, tym gorsze mięso i groźniejsze może to nieść za sobą konsekwencje. Za bardzo modyfikowane potrafi poważnie zaszkodzić, a skończyć może się nie tylko na zwykłym zatruciu pokarmowym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nurek dokonał pod wodą niezwykłego odkrycia. Spojrzał przez okno i aż się zaczerwienił
2. Ukrywali tę wiadomość przed mediami. Zmarł aktor i twórca uwielbianego serialu

Jeżeli zatem nie chcesz rezygnować z mięsa, ale jednocześnie chcesz jeść tylko to dobrej jakości, powinieneś niestety zapłacić za nie więcej i kupować u zaufanego hodowcy lub w tzw. marketach czy działach bio, gdzie produkty spożywcze, w szczególności mięso, warzywa i owoce, powstały bez zbędnej ingerencji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Okropne fakty wyszły na jaw. Była kobieta Bieniuka ujawniła swoje piekło
  4. Wszyscy mieli nadzieję, że się uda. Nie żyje 10-latka, razem z mamą i 3-letnim bratem trafili do szpitala
  5. Finalistka "Tańca z gwiazdami" przekazała radosną nowinę. Marzyła o tym od lat, uradowani fani przesyłają gratulacje

Źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News