Podczas smażenia kurczaka widzisz na patelni białą pianę? Dla własnego dobra lepiej widzieć, co oznacza

Podczas smażenia kurczaka widzisz na patelni białą pianę? Dla własnego dobra lepiej widzieć, co oznacza Źródło: YouTube AestheticAdvisoryPL

Jeśli lubicie mięso, ta informacja może okazać się dla was bardzo przydatna. Czasem podczas smażenia kurczaka na patelni gromadzi się biała piana. Prawdopodobnie często zastanawialiście się, czy jest szkodliwa. Mamy dla was ważną wiadomość.

Mięso jest bardzo popularne w naszym regionie. Nic dziwnego, że wiele osób przygotowując obiad, smaży je na patelni. Wtedy często pojawia się biała piana, która może wywołać konsternację. Wiemy już, skąd się bierze.

Jednym z najbardziej popularnych produktów w polskich kuchniach nadal jest mięso. Z drobiu, wieprzowiny czy wołowiny możemy przygotować mnóstwo różnorodnych dań, które będą w stanie zachwycić podniebienia członków naszej rodziny oraz znajomych. Zawsze chcemy, aby obiad wyszedł nam jak najlepiej, dlatego zwracamy uwagę na najmniejsze detale. Dlatego niepokoić nas może biała piana powstająca na patelni podczas smażenia.

Czy biała piana na patelni ma wpływ na mięso?

Przygotowując mięso, zwracamy uwagę na wiele czynników. Uważamy, aby nie wyszło zbyt suche lub po podaniu nie okazało się surowe. Jest to szczególnie istotne podczas smażenia. Smażąc drób na patelni, możemy zaobserwować pojawiającą się na niej białą pianę. Na pewno wielu z was zastanawiało się, czy w jakikolwiek wpływa ona na smak naszej potrawy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czasem mamy obawy, że nasze mięso może być zepsute, skoro podczas smażenia na patelni, pojawia się biała piana. Na szczęście nie mamy powodów do obaw. Spieszymy z wyjaśnieniem. Okazuje się, że jest to bardzo powszechne zjawisko. Tajemnicza piana to po prostu białko, które ulega procesowi denaturacji, czyli zmiany struktury białka pod wpływem wysokiej temperatury.

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Smutne informacje o córce Kasi Kowalskiej. Jest w śpiączce, wokalistka nie może skontaktować się ze szpitalem

Smażąc mięso, możemy być spokojni, gdy zobaczymy białą pianę na patelni. Nie są to ani uwalniające się antybiotyki, ani hormony. Dla uspokojenia dodamy, że w krajach Unii Europejskiej panuje zakaz używania takich substancji. Dozwolone są jedynie w specyficznych przypadkach, które są nadzorowane przez weterynarzy. Dlatego przygotowując obiad dla rodziny, możecie być spokojni - to tylko białko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News