Nie do wiary! Znany gigant finansowo wspiera terroryzm?

Nie do wiary! Znany gigant finansowo wspiera terroryzm? Źródło: .

Musiało kiedyś do tego dojść. Świat niestety jest pełen ludzi, którzy chcą zarobić na cudzym nieszczęściu. To międzynarodowy skandal wszech czasów. Znany koncern wspierał... terrorystów.

W końcu musiało dojść do takiej sytuacji, że wyjdzie na jaw, kto wspiera terrorystów. Nie jest to dziwne, ponieważ na tym można bardzo wiele zarobić. Jeden ze znanych koncernów postanowił się wzbogacić na cudzym nieszczęściu i zawarł porozumienie z ISIS. Nie dziwne też skąd jest ta firma. ZOBACZ TAKŻE: POLSKA ZAGROŻONA! ISIS ZAPLANOWAŁO ZAMACH W... Trzech dyrektorów firmy Lafarge, która zajmuje się produkcją materiałów budowlanych m.in. cementu, betonu i kruszywa, zostało oskarżonych o finansowanie Państwa Islamskiego. Mieli oni w imieniu firmy zawrzeć porozumienie z terrorystami, aby oni zapewniali im bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie. Koncern jest jednym z czołowych producentów materiałów budowlanych również w ogarniętej wojną Syrii.

Jak zawsze chodzi o pieniądze

Dyrektorzy mieli się dogadać z dżihadystami w latach 2008-2014. Były to lata świetnej aktywności firmy na Bliskim Wschodzie. Jak śledczy wykazali, w wyniku rozmów z terrorystami ustalono, że przedsiębiorstwo będzie kupowało od Państwa Islamskiego ropę naftową i zapewniało im dewizy, którymi będą mogli płacić, w zamian za nietykalność zakładu pracy, z którego Lafarge czerpał niebotyczne zyski.

Firma nie interesowała się wojną

Gdy wybuchła wojna domowa w Syrii w 2011 roku, koncern nie zaprzestał produkcji materiałów budowlanych. Ustalono, że firma postanowiła zostać na terenie państwa ogarniętego wojną i swoją działalność kontynuowała 150 kilometrów od Aleppo, gdzie toczyły się bardzo krwawe i zacięte walki. Widocznie koncern absolutnie nie był zainteresowany tym co się dzieje na froncie i do jakich nieszczęść tam dochodzi. ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA CAŁĄ EUROPĘ! DZIHADYŚI RZĄDZĄ KLUBEM PIŁKARSKIM Chociaż Państwo Islamskie upada, to terroryści czerpią dalej swoje dochody ze sprzedaży ropy, narkotyków, ataków hakerskich czy niewolnictwa. Szacuje się, że są to miliardowe sumy. Za te kwoty dzihadyści dozbrajają swoich bojowników na Bliskim Wschodzie i Europie. Na pewno jest wiele firm, które chcą na tym zarobić duże pieniądze.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News