To, co wydarzyło się w jednym z bydgoskich autobusów, wstrząsnęło całą Europą. Kanar zaczął się znęcać nad młodą czarnoskórą dziewczyną, która podróżowała komunikacją miejską. 

Sytuacja miała miejsce 1 grudnia w godzinach porannych. Pasażerowie jadący bydgoskim autobusem nr 56 byli świadkami skandalicznego zachowania kontrolerów wobec młodej czarnoskórej kobiety. Jak wynika z filmu, jaki nagrał świadek zdarzenia, jeden z kontrolerów siedział i przygniatał 21-latkę nogami do podłogi…

ZOBACZ TAKŻE: Od teraz wszyscy kontrolerzy biletów będą nosić TO. Łatwo ich rozpoznasz!

Jechała odebrać kartę pobytu

Zaatakowana przez kanarów kobieta ma na imię Kerrie i pochodzi z Belize – państwa leżącego nad Morzem Karaibskim. Kobieta ma także obywatelstwo amerykańskie. 21-latka w Bydgoszczy mieszka prawie rok wraz ze swoim chłopakiem, z którym planuje za kilka miesięcy wziąć ślub.

Belizanka w piątkowy poranek jechała po odbiór karty pobytu do urzędu wojewódzkiego. Tuż po godzinie 9 wsiadła do autobusu linii 56, a potem na osiedlu Witczak dostrzegła kontrolerów, którzy krótko potem wdali się z nią w szarpaninę.

Świadkowie stanęli w jej obronie

Jedna z pasażerek postanowiła nagrać skandaliczne zajście, aby udowodnić winę kontrolerów. Na filmie dokładnie widać i słychać, jak zachowywali się wobec Kerrie kontrolerzy. Kobiety próbował bronić starszy mężczyzna, który krzyczał: „Jak wy się zachowujecie?!”

Widział pan, jak mnie kopnęła i uderzyła mnie w twarz? – odpowiedział mu pracownik firmy kontrolującej bilety. – No i co z tego? To jest kobieta! – odezwał się pasażer.

Pasażerowie odgrażali się, że zadzwonią na policję. Wtedy jeden z kontrolerów popchnął młodą obywatelkę USA pod okno i ją przygniótł. Ona próbowała się bronić, ale się nie udało. Na nagraniu słychać angielskie krzyki, żeby kontroler ją oswobodził, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu.

ZOBACZ TAKŻE: Absurd! Masz nowy dowód osobisty? Zapłacisz wysoki mandat

Nie wiadomo od czego się zaczęło

Nagranie udostępnione przez jednego ze świadków nie pokazuje, co wydarzyło się na początku całego zajścia, a to właśnie mogłoby stać się kluczowe do wyjaśnienia tego skandalu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ta pani nie chciała okazać biletu i dlatego wywiązała się awantura – relacjonował zdarzenie Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mundurowi poprosili już o nagranie z kamery znajdującej się w autobusie. Może ono rozwiać wiele wątpliwości. Z kolei partner młodej kobiety informuje, że ona również złoży zawiadomienie na policji. Uważa, że kontrolerzy użyli siły jako pierwsi i jest przekonany, że potwierdzi to monitoring.

Źródło: kujawsko-pomorskie.onet.pl

...

Zobacz również

Ta kobieta miała obawy przed sesją z narzeczonym, ale efekt PODBIŁ SERCA internautów!

Oto najlepsze filmy lat 90.! Który budzi w tobie najlepsze wspomnienia?