Wybuchł międzynarodowy skandal po słowach włoskiego nauczyciela historii. Z ich powodu katolicy wpadli w szał . Mężczyzna postawił na równi polskiego papieża Jana Pawła II i Lenina, rosyjskiego komunistycznego polityka i przywódcę rewolucji październikowej.

W poniedziałek w programie „Wywiad z chuliganem”, emitowanym na antenie Telewizji Republika, gościem Piotra Lisiewicza będzie Przemysław Miśkiewicz. To z jego inicjatywy zorganizowana została akcja RedTerror.eu, której zadaniem jest uświadomienie społeczeństwu powagi komunistycznych zbrodni.

ZOBACZ TAKŻE: Ostrzeżenie! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił jedną z największych tajemnic Kościoła

Zrównano Jana Pawła II i Lenina

Zwiastun programu wywołał konsternację wśród widzów. Społeczeństwo jest zszokowane słowami Miśkiewicza. Oświadczył on, że włoski nauczyciel historii za najbardziej pozytywne historyczne postacie uważa Jana Pawła II i Lenina.

– Rozmawiałem z młodym włoskim nauczycielem historii. Pytałem go o dwie najgorsze postacie w historii Europy w XX w. I zgodziliśmy się, że to Hitler i Stalin. Ale na pytanie o dwie najbardziej pozytywne postacie odpowiedział: Lenin i Jan Paweł II. Najgorsze jest to, że od tej rozmowy minęło kilkanaście lat i obawiam się, że on nie wymieniłby już dziś Jana Pawła II – powiedział Miśkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Polakom odjęło mowę. Franciszek poniżył Jana Pawła II

Najbardziej bulwersujące fakty o Janie Pawle II


8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

...

Zobacz również