Polski rząd nie pierwszy raz padł ofiarą kpin. Tym razem jednak został całkowicie poniżony wraz całym z Prawem i Sprawiedliwością i resztą Zjednoczonej Prawicy. Cały świat ryknął śmiechem.

Jakiś czas temu głośno zrobiło się o planowanym przez rząd nałożeniu zakazu wjazdu na teren Rzeczpospolitej Polskiej osobom, które w wyraźny sposób hołdują Ukraińskiej Armii Powstańczej i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, powszechnie uważanych w naszym kraju za zbrodnicze. Ugrupowania odpowiedzialne były za przeprowadzenie rzezi wołyńskiej, czy pomoc Niemcom w dokonaniu holokaustu ukraińskich Żydów.

– W tej chwili uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski – powiedział wówczas Waszczykowski.

ZOBACZ TAKŻE: Sąsiad wściekły na Polskę jak nigdy wcześniej. Ambasador ma się NATYCHMIAST stawić

[Lista osób z zakazem wjazdu na teren RP] za krótka, co demonstruje naszą daleko idącą wyrozumiałość względem strony ukraińskiej i determinację w poszukiwanie dróg postępu w kontaktach wzajemnych – dodawał.

Żeby było ciekawiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odpowiedzialne za sprawowanie zakazu, nie podało listy osób nim objętym. Niechciani w Polsce obywatele Ukrainy mieli dowiadywać się o nim dopiero na granicy. Pierwszym niewpuszczonym został Światosław Szeremeta, sekretarz ukraińskiej państwowej komisji do spraw upamiętnień żołnierzy i ofiar wojen oraz politycznych. Urzędnik „wykiwał” jednak władze w Warszawie, czym pochwalił się na Facebooku.

Cały świat ryknął śmiechem

Z początku wydawało się, że zakaz i cofnięcie Szeremety na przejściu w Medyce, uniemożliwi mu wjazd do któregokolwiek z państw Strefy Schengen. Okazało się jednak, że wizę Ukraińcowi nadali Niemcy. Szeremeta przyleciał na berliński Schoenefeld, a na dowód umieścił na Facebooku zdjęcie, w którym dogryzł Witoldowi Waszczykowskiemu.

Pozdrawiam Waszczykowskiego – zakończył wpis, w którym poinformował o przylocie do Berlina.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie służby ogłosiły alarm! Żołnierze w akcji

Urząd, któremu przewodniczy Szeremeta, zareagował z oburzeniem na zniszczenie miejsc pamięci UPA w Polsce, m.in. w Hruszowicach. W odpowiedzi zakazał jakichkolwiek prac ekshumacyjnych na polskich miejscach pamięci na Ukrainie. Tak rozpoczęło się, trwające do dziś napięcie między oboma państwami.

źródło: natemat.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!

...

Zobacz również