Mateusz Morawiecki nie zdążył przedstawić swoich gabinetu i propozycji rozwoju dla Polski, a już nabija się z niego cała Europa. Na domiar złego międzynarodowa kompromitacja nowego premiera wywołana została przez jego własny obóz.

Czasami lepiej nie mówić niczego, niż powiedzieć za dużo. Przekonał się o tym Ryszard Czarnecki, który doprowadził do kompromitacji Mateusza Morawieckiego, świeżo upieczonego premiera polskiego rządu. Prezes Rady Ministrów nie może być zadowolony z postawy swojego partyjnego kolegi.

ZOBACZ TAKŻE: Polska zaniemówiła. Mateusz Morawiecki brutalnie pobity. „Cały w sińcach”

Międzynarodowa kompromitacja

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział mediom, że pierwszą międzynarodową wizytę Mateusz Morawiecki odbędzie do Francji i to na zaproszenie Paryża. Pogłoski zdementował jednak Pałac Elizejski oraz ambasada Republiki Francuskiej w Warszawie. Być może polityk inspirował się niedawną wizytą Beaty Szydło nad Sekwaną.

ZOBACZ TAKŻE: PiS przyjmie uchodźców „tylnymi drzwiami”. Jest jednak jeden warunek

 Liczą się czyny, a nie symbole. Jeśli Polska nadal będzie łamać prawo i nie będzie przestrzegać demokratycznych wartości, wówczas Francja poprze działania Komisji Europejskiej – podają francuskie źródła Onetu.

źródło: onet.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również