Do tej pory wpadki posła Suskiego były znane jedynie Polakom. Teraz jednak „rozsławił” swoje imię na arenie międzynarodowej.

Do przekomicznej sytuacji doszło w czasie trwania konferencji „China – CEEC Countries Political Parties Dialogue 2017” podczas której chińscy oraz europejscy przedstawiciele władz rozmawiają na temat politycznego dialogu. Głos Polski reprezentować miał wicemarszałek Sejmu – Stanisław Tyszka. Nie pojawił się on jednak na wydarzeniu.

Sytuację postanowił wykorzystać, więc żądny posłuchu Marek Suski. Kiedy organizatorzy wezwali na scenę Stanisława Tyszkę przebiegły poseł Prawa i Sprawiedliwości wkroczył dumnie na scenę, by wygłosić swoje przemówienie.

Co najzabawniejsze nie przedstawił się on, więc wszyscy myśleli, że jest wicemarszałkiem z ugrupowania Kukiz’15. Jakby tego było mało, jako jedyny uczestnik konferencji wystąpił on w swoim rodzimym języku bez tłumacza w efekcie czego większość sali nie rozumiała, o czym mówi.

Uczestnicy konferencji początkowo jedynie spoglądali na siebie, a następnie zaczęli między sobą szeptać. To wystąpienie z pewnością przejdzie do historii.źródło: natemat.pl

...

Zobacz również