Polska policja ostatnio nie ma dobrej passy. Co chwila wybuchają kolejne skandale, a na jaw wychodzi rażąca niekompetencja krajowych funkcjonariuszy. Tym razem, znowu, sprawa ma charakter międzynarodowy. Poszkodowanym nie jest bowiem obywatel naszego państwa a Francuz.

Pomimo tego, że media regularnie ujawniają skandaliczne i brutalne zachowanie policjantów podczas interwencji, to niektórzy z nich ciągle nie potrafią zachowywać się zgodnie z procedurami. Kolejny przykład tego mieliśmy w nocy z 3 na 4 czerwca. To właśnie wtedy policja zatrzymała Francuza, Igora C.

Igor C. był pod wpływem alkoholu, a funkcjonariusze wieźli go do izby wytrzeźwień. Już przed budynkiem izby postanowili brutalnie zabawić się z obcokrajowcem. Jeden z policjantów poraził go paralizatorem w jądra.

Nie ma wątpliwości, że takie zachowanie policji jest po prostu niedopuszczalne. Sprawą zajęła się już prokuratura.

– Marian G. działając ze szczególnym okrucieństwem znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzonymi pozbawionymi wolności, czym spowodował u jednego z nich obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia na czas poniżej 7 dni – czytamy w komunikacie prokuratury.

...

Zobacz również