W najbliższych dniach odbędzie się proces, który posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus wytoczyła Jackowi Międlarowi. Zdecydowała się na pozew, gdy ten powiedział, że „kiedyś dla takich, jak ona była brzytwa”. Im bliżej spotkania w sądzie, tym odważniejsze rzeczy padają z ust byłego już księdza.

Nowa fala obrażania posłanki opozycji rozpoczęła się od słów Międlara, w których nazwał ją „najgłupszym politykiem w historii III RP”. Na pewno było to niewyważone i niedyplomatyczne stwierdzenie, jednak to, co nastąpiło później, szokuje jeszcze bardziej.

Moi drodzy, czy nie widzicie, że Joanna Schoering-Wielgus mogłaby dziś śmiało powiedzieć, że pokochała Adolfa Hitlera? – powiedział Międlar o posłance, używając słów, których nikt się raczej nie spodziewał. Jakby tego było mało, dodał, że „PO i Nowoczesna to ideowi potomkowie Hitlera” i stwierdził, że wszyscy są obciążeni defektami umysłowymi.

Oprócz tego nawoływał do krytykowania Schoering-Wielgus za bycie „konfidentką, zwolenniczką zabijania (aborcji) i islamizacji”. Prawdopodobnie może się więc spodziewać wniesienia kolejnego oskarżenia jeszcze przed pierwszym procesem.

...

Zobacz również