Adam Michnik wpadł ze swoimi słowami o Komorowskim i zakonnicą w ciąży. Teraz zapowiada, że Polska przestanie być państwem demokratycznym.

„No to mnie się zdaje, że jeżeli tu się nie stanie coś takiego, co ja nie jestem w stanie przewidzieć – że Bronisław Komorowski po pijanemu na pasach przejedzie niepełnosprawną zakonnicę w ciąży, no to oczywiście, że będzie prezydentem!” – mówił Adam Michnik u Tomasza Lisa w styczniu tego roku.

Teraz Michnik skomentował prawdopodobną porażkę Bronisława Komorowskiego następującymi słowami:

„Oczywiście rezultat tych wyborów i zwycięstwo pana Dudy oznacza radykalne przemeblowanie polskiej sceny politycznej. To otwiera drogę do zwycięstwa PiS-u w wyborach parlamentarnych, co w konsekwencji otwiera drogę do tego, że Polska przestanie być państwem demokratycznym na takiej zasadzie, jak była dotąd, a stanie się państwem na podobieństwo IV RP, to znaczy drogi kroczącej ku – różnie mówią – jedni: systemowi autorytarnemu, inni demokraturze, a ja powiem wprost: to aksamitna droga do dyktatury!” – mówił Adam Michnik w powyborczym komentarzu video.

„Obrona demokracji będzie obowiązkiem polskiej opinii publicznej i na pewno my w gazecie zrobimy wszystko, żeby tę demokrację w naszym kraju obronić!” – dodał.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VgQQKbqF56M

fot. TVP

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również