Michał Żurawski - kim jest zwycięzca pierwszej edycji Azja Express?

Michał Żurawski - kim jest zwycięzca pierwszej edycji Azja Express? Źródło: youtube.com/tvnpl

Michał Żurawski - kim jest mąż znanej polskiej aktorki i zwycięzca pierwszej edycji programu Azja Express? Po emisji show, Żurawski zyskał na popularności. Polski aktor zagrał m.,in. w filmie Karbala, gdzie wcielił się w rolę sierżanta Waszczuka.

Michał Żurawski - życiorys i kariera. Kim jest mąż Romy Gąsiorowskiej?

Michał Żurawski urodził się 2 lipca 1979 roku w Zabrzu. Ma młodszego brata Piotra, który również został aktorem, grał ze starszym bratem w Karbali. Występował również w serialu Chyłka - Zaginięcie, Aż po sufit i Bodo.

Talent Żurawskiego ujawnił się już w czasach szkolnych, podczas organizowanych co roku inscenizacji, przedstawieniach teatralnych i kabaretach. Na początku planował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jednak ostatecznie zmienił zdanie i w 2002 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zadebiutował w 2002 roku epizodyczną rolą w serialu TVP Na dobre i na złe. Zazwyczaj grywał role drugoplanowe w polskich produkcjach telewizyjnych, takich jak: Ojciec Mateusz, Na Wspólnej, Samo Życie i wiele, wiele innych. Do jego większych ról można zaliczyć występy w Kac Wawie, Mieście 44, Jestem mordercą, czy W ciemności. W 2016 roku wraz z przyjacielem Ludwikiem Borkowskim wzięli udział w pierwszej edycji programu Azja Express, którą ostatecznie wygrali. Podczas kręcenia odcinków show aktor podzielił się z widzami historią swoich zmagań z alkoholem.

 - Od prawie trzech lat nie dotykam nic związanego z alkoholem. Na to miała wpływ rodzina, żona, która znała mój poprzedni tryb życia. Gdyby ten program był kręcony parę lat temu, pewnie bym miał piersiówkę w kieszeni i biegalibyśmy po dachach. Wolne zawody skłaniają ku temu, żeby od rana do wieczora z tym razem żyć. Właściwie nie ja, a moja żona, mnie z tego wyciągnęła i uzmysłowiła mi, że jest to po prostu problem - wyznał aktor w programie TVN Azja Express.

Michał Żurawski z żoną Romą Gąsiorowską - historia ich miłości

Para aktorów poznała się w Teatrze Rozmaitości, jednak wtedy nic pomiędzy nimi nie zaiskrzyło.

 - Moja przyszła żona przyjechała z Krakowa. Byłem wtedy w związku i nie przypominam sobie, żeby mnie romantyczny piorun w serce trafił - mówiła aktor w jednym z wywiadów.

Michał Żurawski i Roma Gąsiorowska zbliżyli się podczas kręcenia serialu Londyńczycy, w którym oboje grali. Ich ślub odbył się kilka lat później, 10 kwietnia 2010 roku. Razem mają dwójkę dzieci: syna Klemensa oraz córkę Jadwigę. Aktor ma również syna Leona z poprzedniego związku.

 - Mam cudownego męża, który daje mi nie tylko poczucie bezpieczeństwa. Podobnie myślimy, a to jest wspaniałe spotkać osobę, która myśli i mówi tak samo, często w tym samym momencie. I tak jak ty jest przekonana, że jesteś jedyną osobą, z którą chce spędzić całe życie. Poprzeczkę zawieszamy sobie coraz wyżej! A wiem, że ze mną ciężko wytrzymać - wyznała Roma Gąsiorowska.

  1. Ile ma lat Katarzyna Niezgoda? Co się z nią dzieje po rozstaniu z Kammelem?
  2. 13 emerytura - wniosek? Wiemy, co trzeba zrobić, żeby dostać świadczenie
  3. Co to znaczy xD? Popularny wśród internautów symbol przyprawia o ból głowy
  4. Ewa Minge bez peruki. Jak dawniej wyglądała słynna projektantka?
  5. Ile lat ma syn Justyny Steczkowskiej? Czy gwiazda ma więcej dzieci?
Następny artykuł