Zmarł tragicznie. Tuż przed śmiercią zaczął ujawniać prawdę o księdzu

Zmarł tragicznie. Tuż przed śmiercią zaczął ujawniać prawdę o księdzu Źródło: Pixabay.com/kisistvan77

Michał przez wiele lat ukrywał straszną historię o tym, jak ksiądz zniszczył jego dzieciństwo. Na chwilę przed śmiercią zaczął opowiadać o swoim okropnym losie. Wyznanie chłopaka wstrząsnęło jego bliskimi, którzy żałowali, że nie wysłuchali go wcześniej.

Michał ukrywał to, przez co musiał przechodzić. Tajemnica przez wiele lat mu ciążyła, aż w końcu znalazł w sobie odwagę, by wyznać wszystko, co robił pewien lubiany w parafii ksiądz. To, co chłopak miał do powiedzenia, zawierało wiele wstrząsających faktów. Niedługo później umarł, a resztę wstrząsających szczegółów zabrał ze sobą do grobu.

Michał postanowił przerwać milczenie. Chciał obnażyć całą prawdę o księdzu 

Michał był zwyczajnym chłopcem, który był mocno związany z życiem parafii i lokalnym kościołem. Zaprzyjaźnił się z tamtejszym księdzem, Grzegorzem A. Duchowny okazywał mu wiele dobroci: bawił się z nim, spędzał wiele czasu na rozmowach z chłopcem, a nawet zabierał na wycieczki za granicę. Zwiedzili razem Włochy, Francję i Izrael, a w tym czasie spali razem w hotelach.

- Na plebanię w Woli Zaradzyńskiej zapraszał też miejscowych nastolatków. Oferował im prysznic, nocleg, słodycze, gościł do późnych godzin nocnych. Rodzice dzieci byli zachwyceni - powiedzieli informatorzy "Gazety Wyborczej".

Rodzice byli zachwyceni tym, że ich dzieci mają takiego przyjaciela, który nie dość, że jest duchownym, to jeszcze takim szczodrym. Nie wiedzieli, że po kryjomu najmłodsi muszą płacić okropną cenę za to, jak spędzają czas z kapłanem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy chciał wyjawić prawdę, umarł. Dramatyczne wyznania chłopców wzruszyły jego najbliższych

Dramat chłopców, którzy byli krzywdzeni przez kapłana, przez wiele lat był sekretem. Dopiero u progu dorosłości Michał zdecydował się opowiedzieć o okropnych czynach, jakich dopuścił się na nim i na jego bracie Grzegorz A. 

Prawdopodobnie milczałby dalej, gdyby nie druzgocząca diagnoza, jaką usłyszał - miał białaczkę. W pewnym momencie poczuł, ze jego stan się pogarsza i może tego nie przeżyć. Wtedy opowiedział rodzinie, czego doświadczał przez sześć lat. Tragiczna śmierć młodego mężczyzny wstrząsnęła nimi tak samo, jak jego wyznania. Nie wiadomo, co jeszcze ujawniłby molestowany chłopak, gdyby pożył jeszcze trochę dłużej.

Postanowili działać i wszczęli postępowanie karne przeciw księdzu. Sprawa jest nadal w toku, ale najbardziej przerażający jest fakt, że Grzegorz A. nadal ma kontakt z dziećmi - obecnie przebywa w klasztorze Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie, który jest połączony z przedszkolem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska z mężem w PnŚ. Fani: „Co ona zrobiła z twarzą?”
  2. Jolanta Kwaśniewska w młodości. Pierwsza Dama w długich włosach
  3. Porażająca nagła śmierć z ostatniej chwili. Słynny aktor popełnił samobójstwo, oglądaliśmy go w hitach Polsatu i TVN
  4. Roksana Węgiel znowu to zrobiła! Zszokowała strojem na Eurowizji, w telewizji tego nie pokazali
  5. Niesamowite, piękne, cudowne. Oświadczenie Owsiaka do Krystyny Pawłowicz to najlepsza rzecz w internecie
  6. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News