Założyciel Ich Troje i niegdyś największy polski skandalista nie miał łatwej młodości. Michał Wiśniewski wychował się w trudnym domu i bardzo wcześnie musiał samodzielnie budować swoją przyszłość. Artysta ledwo przeżył, cierpiał głód co zmusiło go do dramatycznych wyborów. 

Zanim rozpoczął wielką sceniczną karierę i znalazł się na językach i ekranach wszystkich Michał Wiśniewski, przeżywał prawdziwe dramaty. Wychowując się w rodzinnej Łodzi, nie miał łatwo.

Mama muzyka zmagała się z nałogiem alkoholowym, a ojciec, gdy Michał miał zaledwie 14 lat, popełnił samobójstwo. Po tym wydarzeniu wyjechał do ciotki do RFN, ale ten epizod także skończył się boleśnie.

– Kiedy tata popełnił samobójstwo, na pogrzeb do Polski przyjechała jego siostra. Ona od dawna próbowała mnie adoptować, tylko nie mogła dogadać się z rodziną zastępczą, nawet próbowała ich przekupić paczkami z RFN, co jednak nie przyniosło skutku. (…) Ostatecznie ciotce udało się mnie zaadoptować. Pojechałem do niej do Niemiec, i to skończyło się tragicznie, bo po pół roku dała mi plastikowy worek z rzeczami i wysłała z powrotem – powiedział magazynowi „Chcemy Być Rodzicami” Wiśniewski.

Michał Wiśniewski handlował cebulą

Życie znanych i lubianych rzadko usłane jest różami od samego początku. Mieszkając w Polsce Wiśniewski, musiał sobie radzić, by przeżyć i to dosłownie – skrajna bieda i patologia sprawiła, że był krok od pożegnania się z tym światem. Wokalista pałał się nawet handlem cebulą w najgorszych czasach, gdy nie miał za co przeżyć.

Artysta pracował w biurze przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą tego warzywa. Zajmował się najmniej ważnymi sprawami, ale nie miał wyboru. Dziś o tym okresie Michał Wiśniewski mówi z podniesioną głową i nie ma, co się dziwić. Bardzo wcześnie musiał myśleć o swoim utrzymaniu.

– Rzeczywiście, na początku zawodowej drogi pracowałem w hurtowni cebuli. Nie ma się czego wstydzić, w końcu jakoś trzeba zacząć. Byłem jeszcze wtedy całkiem młodym człowiekiem, potrzebowałem pieniędzy. Trzeba za coś mieszkać i za coś jeść. Trafiła się taka praca, więc ją wykonywałem – wyjawił serwisowi Nowiny24.pl.

Artysta wyjawił również w poprzednich wywiadach, że gdy brakowało mu jedzenia i cierpiał skrajny głód, miesiącami był zmuszony do jedzenia ziemniaków. Dlatego dzisiaj ma do nich uraz.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gwiazdor disco polo uzależniony. „Chyba umrę na scenie”
  2. Cały świat patrzył! Niesamowite spotkanie Kate Middleton i Lecha Wałęsy
  3. Jan Englert z żalem o swojej rodzinie. „Czułem żal do Boga”
  4. Mały ptak wylądował na jej ręce. Po chwili zrozumiała dlaczego nie ucieka
  5. Peeling do twarzy – jak często robić, aby był skuteczny
Michał Wiśniewski podczas koncertu. Fot. commons.wikimedia.org
Ich Troje w Kielcach w 2007 roku. Fot. YouTube/Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski ze swoją żoną, Dominiką Tajner/Fot. YouTube/Plejada

Czy uważasz, że Michał Wiśniewski jest zdolnym muzykiem?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

13 gwiazd, które straciły fortunę [ZDJĘCIA]

Znane pary z dużą różnicą wieku. Ile lat ich dzieli? [ZDJĘCIA]

źródło: se.pl