Michał Wiśniewski ma dość medialnego szumu? Chce ujawniać dane hejterów

Michał Wiśniewski ma dość medialnego szumu? Chce ujawniać dane hejterów Źródło: screen youtube.com/Ostrzeszówinfo TV

Michał Wiśniewski na swoim profilu na Facebooku zamieścił bardzo kontrowersyjny wpis. Dotyczy on anonimowości w Internecie. Jego fani są w szoku.

Michał Wiśniewski w ostatnich tygodniach bardzo często pojawia się na nagłówkach gazet. Wokalista legendarnego zespołu "Ich troje" jest bez wątpienia jedną z barwniejszych postaci w polskim show-biznesie, a jego praca, jak i życie prywatne przykuwa uwagę wielu osób.

Michał Wiśniewski o anonimowości w Internecie

Nie da się ukryć, że zarówno polski, jak i światowy Internet przeżywa teraz prawdziwą plagę hejtu, a mimo usilnej walki z tym zjawiskiem aktualny front zdaje się przegrany. Jednak niektóre z państw wychodzą z inicjatywami, które mają przechylić szalę zwycięstwa. Jednym z nich jest Austria, która chce wprowadzić wymóg podania danych osobowych przed opublikowaniem komentarza.

To może skutecznie zniechęcić internetowych hejterów, jak i właścicieli fikcyjnych kont, którzy nadmiernie wykorzystują anonimowość w Internecie. Michał Wiśniewski doskonale wie, jak internauci potrafią uprzykrzyć codzienne życie, ponieważ na jego profilach w mediach społecznościowych można znaleźć całą masę nieprzychylnych komentarzy.

Muzyk zamieścił na swoim facebookowym profilu artykuł, który właśnie porusza temat inicjatywy podjętej przez Austrię, a w opisie do niego Wiśniewski zamieścił tylko jedno słowo "Brawo". To wywołało niemałe poruszenie wśród internautów, z których część opowiedziała się za tym pomysłem, a inni uważają, że jest to atak na wolność słowa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Kolejne ograniczanie wolności słowa. Ludzie będę się bali wyrazić swoje zdanie na dany temat, coraz bardziej to przypomina 1984. Dokąd zmierza Europa? - pisze jeden z internautów.

 - Brawo! To nie jest żadne ograniczanie wolności słowa. Nadal można manifestować swoje poglądy, ale trzeba brać za słowa odpowiedzialność. Dość anonimowego lub fabrykowanego hejtu - czytamy.

 - I bardzo dobrze. To nie jest ograniczenie wolności słowa tylko walka z hejterami i płatnymi trollami.
Rada dla tych którzy boją się takiego ograniczenia... pisz z sensem, nie hejtuj, masz odrębne zdanie wyraź je ale nie obrażaj, nie chcesz ujawnić swoich danych, wstydzisz się ich? Nie bierz udziału w dyskusjach na forum mediów społecznościowych - dodaje kolejny internauta.

Bez wątpienia temat ten będzie do nas wracał jeszcze niejeden raz, a sam Michał Wiśniewski tą krótką deklaracją wywołać może niemałą burzę, jednak nie da się ukryć, że pewne zmiany są konieczne.

Michał Wiśniewski screen facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Maja Sablewska bez ubrań wije się w pościeli. Niejednemu oczy wyjdą z orbit (FOTO)
  4. Co łączy Julię Wieniawę i Michała Szpaka? Opadły nam szczęki
  5. Porażająca przepowiednia ojca Pio o III WŚ. Zdradził, co stanie się z Polską
  6. GIF wycofuje z aptek popularne leki. Lepiej wyrzućcie je natychmiast do kosza

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News