Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna"

Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna" Źródło: Wikimedia Commons/Roger Gor

Michał Wiśniewski prosi o pomoc w sprawie 7-letniego Oliwiera, który desperacko walczy o życie. Apel do fanów skierował poprzez swój profil na portalu społecznościowym. Choremu chłopcu zostało naprawdę niewiele czasu.

Michał Wiśniewski apeluje o pomoc dla 7-letniego Oliwiera, który walczy z chorobą nowotworową. Zabiera mu ona całe dzieciństwo, zostało już tylko 11 dni, żeby pomóc chłopcu. Czas ucieka nieubłaganie, lecz ratunkiem mogą być fani artysty. 

Michał Wiśniewski prosi o pomoc dla chorego na nowotwór dziecka

Artysta na swoim Facebooku umieścił link do zbiórki na stronie fundacji "Się Pomaga". 7-letni chłopiec walczy z neuroblastomą - nowotworem, który występuje tylko wśród dzieci. Choroba rozwija się w układzie nerwowym, zaburzając pracę całego organizmu.

- Dziękujemy za udostępnienie zbiorki. Ta terapia to szansa na pokonanie raka. Walczymy od 4 lat - podziękowała artyście mama 7-letniego Oliwiera.

Chłopiec po raz pierwszy trafił na oddział onkologiczny w wieku 3 lat. Sam Oliwier już tego zdarzenia nie pamięta, dorastał w szpitalu i chemioterapię oraz ciężkie leczenie stało się częścią jego codzienności. Wszystko zmierzało już ku wyleczeniu z choroby, a 7-latek miał trafić do szkoły, aby poznać inne dzieci. Niestety nagle stało się coś strasznego - nastąpił nawrót choroby. 

Koszmarny nawrót choroby. Apel o zebranie pieniędzy na drogą operację

Rodzice uruchomili zbiórkę po raz drugi. Za pierwszym razem udało się zebrać pieniądze i sfinansować operację w niemieckim Tubingen. Wycięty guz nie wrócił, pojawił się jednak niestety nowy, który ponownie zagraża życiu chłopca. Lekarze orzekli, że stan chłopca jest krytyczny i można spodziewać się najgorszego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopcu została tylko immunoterapia-przeciwciała AntyGd2, ta jednak jest niezwykle kosztowna - trzeba wydać na nią 1 milion złotych, a czasu jest naprawdę niewiele. Każda chwila zwłoki zmniejsza szanse chłopca na przeżycie, rodzice błagają o pomoc darczyńców.

- My już nie prosimy, tylko błagamy o ostatnią szansę na życie naszego synka. Terapię musimy rozpocząć już w sierpniu, a kwota leczenia jest gigantyczna! Jeśli nie zdołamy jej zebrać, Oliś nie będzie miał żadnych szans. Nie chcemy nawet myśleć o tym, że te 4 lata bólu, łez, te sterty leków i modlitw, że to wszystko może pójść na marne - napisała zrozpaczona matka.

Obecnie zebrano jedynie 16,77% wymaganej sumy, czyli 197 tysięcy złotych. Do końca zbiórki zostało zaledwie 11 dni. Pomóc 7-letniemu Oliwierowi można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wygrała polski The Voice Kids. Walczy z nieuleczalną chorobą. Wie, że zostało jej NIEWIELE czasu. Jej głosem zachwycają się tysiące Polaków
  2. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  3. Przed śmiercią Kotulanki nastąpił tragiczny zwrot akcji, o którym się nie mówiło. To jeden większych koszmarów ostatnich lat
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. Bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Piotr Napierała
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News