Wiśniewski tonie w długach. Nowe informacje wbijają w fotel

Wiśniewski tonie w długach. Nowe informacje wbijają w fotel Źródło: Kancelaria Adwokacka Rio

Michał Wiśniewski ogłosił niedawno upadłość konsumencką. Muzyk miał nadzieję, że ogłoszenie niewypłacalności pomoże mu w wyjściu na prostą. Tak się jednak nie stało, a po zaległe pieniądze zgłaszają się kolejni wierzyciele.

Michał Wiśniewski ma naprawdę poważne kłopoty. Nie tak dawno temu przeżywał wielki kryzys w małżeństwie, gdzie niemalże rozwiódł się z Dominiką Tajner-Wiśniewską. Później syn jego żony miał poważne kłopoty ze zdrowiem. Ponadto od jakiegoś czasu, artysta figuruje na liście niewypłacalnych. Wygląda jednak na to, że to nie koniec jego tarapatów.

Michał Wiśniewski musi zwrócić gigantyczne kwoty. Spore problemy muzyka

Przed laty artysta, razem z żoną, wziął kredyt w SKOK-u Wołomin. W 2014 roku SKOK upadł, a syndyk zaczął żądać spłaty pieniędzy. Okazało się, że wiele znanych osób brało kredyty w kasach oszczędnościowych, ze świadomością, że nigdy nie będzie musiało ich zwrócić. Poszkodowani, którzy lokowali w SKOK-ach swoje oszczędności założyli stowarzyszenie i zamierzają się sądzić z kredytobiorcami - w tym z Michałem Wiśniewskim.

- Wielu kredytobiorców z tzw. listy VIP działało naszym zdaniem w pełni świadomie. Brali kredyty ze świadomością, że nie będą musieli oddać pieniędzy - oświadczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św Michała.

Członkowie organizacji poinformowali, że Michał Wiśniewski jest zadłużony u nich na kwotę ponad 2 milionów złotych. Kredyt brał na 2,8 miliona, a spłacił jedynie 600 tysięcy. Ponadto zadłużona jest także jego żona, na kwotę ponad jednego miliona złotych. Sama zainteresowana jednak zaprzecza.

Prywatni wierzyciele to nie jedyny problem muzyka. Problemy ma także z ZUS-em

Jak się okazuje, kredyty w SKOKach to tylko wierzchołek góry lodowej. Michał Wiśniewski ma także niezapłacone składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, zaległe rachunki, jak i podatki. Muzyk unikał podatków od ponad 10 lat, bo od 2008 roku. Obecnie państwu musi zwrócić kwotę blisko 460 tysięcy polskich złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna Bufnal, pełnomocniczka muzyka komentuje doniesienia, starając się uspokoić sytuację.

- Prowadzone jest przez syndyka wzorcowo, bardzo rzetelnie i zgodnie z przepisami. Podkreślam, że prawo do skorzystania z upadłości to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób przytłoczonych długami - stwierdziła.

Dodała również, nie ma żadnych opóźnień, a osoby próbujące się włączyć do postępowania, nie są wierzycielami mającymi zasadne zgłoszenia.

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Po 9 latach Rosjanie wskazali winnego katastrofy smoleńskiej
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Plotek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu