W Polsce cierpi na nią blisko milion osób. Michał Wiśniewski przyznał się do ciężkiej choroby

W Polsce cierpi na nią blisko milion osób. Michał Wiśniewski przyznał się do ciężkiej choroby Źródło: .

Michał Wiśniewski przyznał się do ciężkiej choroby. Cierpi na nią blisko milion Polaków, choć wielu to ukrywa. Dotyka nawet młodych ludzi.

W rozmowie dla Radia Zet Michał Wiśniewski opowiedział prowadzącemu audycję "NieZŁY Pacjent" o życiu z bardzo trudną chorobą. Piosenkarz stosował różne metody, żeby móc normalnie funkcjonować. Statystyki są wstrząsające - na te przypadłość cierpi na nią prawie milion Polaków.

Michał Wiśniewski ostatnimi czasy wraca do medialnego życia. Udziela wywiadów, założył kanał na YouTube, który ma już milion subskrybentów, prowadzi też profil na Instagramie, na którym dzieli się swoimi przeżyciami z fanami. Piosenkarz szczerze przyznaje się do błędów, jakie popełnił w przeszłości. Wygląda na to, że teraz najważniejszy dla niego jest kontakt ze swoimi dziećmi i ich matkami. Michał w rozmowie dla Radia Zet powiedział szczerze o chorobie, z którą zmaga się już od wielu lat.

Michał Wiśniewski ujawnia prawdę o chorobie alkoholowej

Nie wszyscy wiedzą, że Michał Wiśniewski od długiego już czasu jest alkoholikiem. Piosenkarz wielokrotnie przyznawał, że bardzo lubi smak alkoholu i chętnie po niego sięga, ale do tej pory unikał tematu uzależnienia. Lider zespołu Ich Troje powiedział nawet, że nie potrzebuje do tego towarzystwa - pije dla picia. Podczas rozmowy z Michałem Figurskim, artysta nie zasłaniał się popularnymi sloganami, powiedział szczerze: "nazywam się Michał Wiśniewski i jestem alkoholikiem, niepijącym od 5 lat. Dzięki wszywkom, bo na terapię – wydaje mi się – że jestem za inteligentny".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Michał Wiśniewski idzie dalej w swoim szczerym wyznaniu. Artysta przyznaje, że nie do końca panuje nad chorobą. Zdarzają mu się nawroty.

 - To nie jest tak, że terapia prowadzi do tego, że furtka jest na zawsze zamknięta. Alkoholik zostaje na zawsze alkoholikiem tylko suchym... jeśli ma dużo szczęścia. Jeśli nie ma, to ma nawroty. Ja tak mam pomiędzy wszywkami. Oczywiście byłoby fajniej zrozumieć, czym jest ta choroba i nie pić w ogóle, ale ja tak nie potrafię. Nie potrafię kontrolować picia. - mówi dla Radia Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z TVP i TVP. O śmierci kobiety poinformowała córka
2. Tragiczne informacje, 4 dzieci nie żyje. Byli bez żadnych szans, najstarsze miało 13 lat

Michał Wiśniewski poruszył osobisty i trudny problem, który jednak ma większą skalę, niż byśmy przypuszczali. Alkoholizm jest chorobą, z którą walczy prawie milion Polaków. Podanie dokładnych danych jest o tyle problematyczne, że uzależnienie bardzo często bywa ukrywane przez wiele lat. Należy jednak pamiętać, że jest to choroba niezawiniona i nie należy obwiniać się jeszcze bardziej. Osoby, które podejrzewają u siebie uzależnienie, powinny zgłosić się do specjalistycznych poradni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: pierwsza śmiertelna ofiara nowego wirusa poza Chinami
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Nie jest dobrze. Serialowy Paździoch w złym stanie
  4. W chlebie, który kupujesz jest ten składnik? Robi się go z ludzkich włosów
  5. Przyłapali Kingę Dudę na gorącym uczynku, nie wiedziała że ją filmują z ukrycia. Będzie afera?

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News