Michał Szpak zaliczył nieprzyjemną wpadkę na koncercie Lato Zet. Chciał uczcić pamięć zmarłej artystki, teraz jednak media i niektórzy Polacy chcą go rozszarpać. W obronie niefortunnych słów piosenkarza stanęli fani.

Michał Szpak bardzo przeżył śmierć Kory Jackowskiej, podobnie jak inni artyści. Otwarcie przyznaje, że kreując swój wizerunek, inspirował się Korą. Była dla niego wzorem – w szczególności jej umiejętność pisania pięknych, wywołujących prawdziwe emocje tekstów. Gdy dowiedział się o jej nagłym odejściu, od razu podzielił się swoimi przemyśleniami z fanami. Wieczorem grał koncert w Wyszkowie, gdzie oddał hołd artystce kilkoma pięknymi słowami.

– Chciałbym podziękować za ten wspaniały czas, który dała nam Kora kiedy żyła. Była legendą, jest legendą i pozostanie zawsze – krzyczał ze sceny Michał Szpak.

Następnego dnia chciał zrobić to samo na koncercie Lato Zet, tuż po występie Natalii Szroeder i Rafała Brzozowskiego. Coś jednak poszło tragicznie nie tak.

Michał Szpak przejęzyczył się z emocji. Fala hejtu ze strony mediów

Natalia Szroeder oraz Rafał Brzozowski zaśpiewali piosenkę, aby uczcić śmierć Kory. Michał Szpak chciał znów wypowiedzieć się przed fanami. Tym razem jednak stres i nerwy wzięły górę, a artysta zamiast znanej sentencji wypowiedział nieskładne zdanie.

– Kochajmy artystów, zanim żyją – powiedział Michał Szpak.

Prawdopodobnie chodziło mu o zdanie „Kochajmy artystów póki żyją”, zainspirowane z cytatu księdza Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Jak się okazało, wiele osób, w tym kilka portali informacyjnych, nie może wybaczyć piosenkarzowi tak tragicznej pomyłki. Rana zadana przez śmierć Kory jest nadal głęboka, nie ma jednak sensu wyżywać się nad młodym piosenkarzem. Pomyłkę usprawiedliwiają przede wszystkim jego fani.

– Nie powiedział nic złego, po prostu źle dobrał słowa. Ale przecież każdy wie, o co chodziło w tych słowach. O to , aby doceniać ludzi za ich życia, a nie dopiero po ich śmierci… Uwielbiam muzykę Kory, uwielbiam też muzykę Michała Szpaka – pisze internautka.

– Dajcie mu spokój. Chciał dobrze. Na pewno. Po co te beznadziejne komentarze – dodaje kolejna osoba w komentarzu.

PRZECZYTAJ: Paparazzi nie odpuścili! Figlarne zdjęcia z nocy poślubnej Kaczyńskiej

PRZECZYTAJ: Odważne wyznanie córki Gessler. Mama może nie być zadowolona

PRZECZYTAJ: Jest źle z Boczkiem z Kiepskich! Groziła mu amputacja

PRZECZYTAJ: Nie żyje największy z psich bohaterów. Zabili go w bestialski sposób

fot. instagram.com/@michal_szpakofficial
fot. Instagram
Michał Szpak
fot. google.com

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]

10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca