Michał Szpak jest znany opinii publicznej przede wszystkim dzięki swej twórczości artystycznej. Piosenkarz nie angażował się raczej do tej pory w komentowanie zawiłości polskiej sceny politycznej, co najwyraźniej uległo zmianie. Fani wokalisty nie spodziewali się, że w stanowczy sposób uderzy on w kandydata na prezydenta Warszawy, Patryka Jakiego.

Michał Szpak od czasu swego udziału w pierwszej polskiej edycji programu „X Factor” konsekwentnie buduje własną pozycję w krajowej branży muzycznej. Piosenkarz wydaje kolejne single, płyty oraz jeździ w liczne trasy koncertowe, w czasie których spotyka się z fanami w Polsce, a także poza jej granicami.

Do tej pory nie zdarzało się jednak, aby gwiazdor w jakikolwiek sposób angażował się w sprawy polityczne. W obliczu zbliżających się wyborów samorządowych 2018 niespodziewanie zabrał jednak głos, bezpośrednio udowadniając, którego kandydata na pewno nie poprze.

Co Michał Szpak sądzi o Patryku Jakim?

Na koncie artysty na Instagramie znalazło się bowiem zdjęcie, na którym internauci mogą zobaczyć popisany sprayem plakat Patryka Jakiego. W wyścigu po fotel gospodarza stolicy polityk reprezentuje Zjednoczoną Prawicę. Na zdjęciu napisano między innymi słowa: „pozory”, „zło”, „głupota”, „kłamstwa”. Umieszczono także bardzo duże hasło: „wstyd”.

Sam Szpak ewidentnie zgodził się z negatywną opinią na temat Patryka Jakiego, którą wyraził anonimowy warszawiak poprzez umieszczenie wymienionych napisów. Muzyk podpisał bowiem fotografię słowami: „Tyle w temacie. Kocham Warszawę”. Nie pozostawił więc raczej wątpliwości co do swego stosunku odnośnie poczynań polityka.

 

Fani wokalisty zdecydowanie nie spodziewali się, że w tak stanowczy sposób odniesie się do kandydatury jednego z ubiegających się o prezydenturę w stolicy polityków. Opinia publiczna podzieliła się oczywiście w komentarzach na temat opublikowanego przez Szpaka zdjęcia, a on sam nie odpowiada na gorącą dyskusję między swymi sympatykami. Nie wiadomo, czy stanowcza postawa gwiazdora odbije się także na preferencjach wyborczych fanów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]

Kiedy odbędą się wybory samorządowe 2018?

Przypomnijmy, że wybory samorządowe 2018 odbędą się w całej Polsce 21 października. Tam, gdzie będzie wymagane przeprowadzenie drugiej tury, dojdzie do niej 4 listopada. Liderami sondaży samorządowych w Warszawie pozostają niezmiennie Rafał Trzaskowski oraz Patryk Jaki.

Poza nimi w wyborach wystartują także Andrzej Rozenek, Jacek Wojciechowicz, Justyna Glusman, Jan Śpiewak, Jakub Stefaniak, Sławomir Antonik, Paweł Tanajno, Janusz Korwin-Mikke, Piotr Ikonowicz oraz Marek Jakubiak.

Michał Szpak
Fot. Instagram/Michał Szpak

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Błaszczak okrutnie upokorzył Macierewicza po jego odejściu. Teraz wychodzi na jaw
  2. Antoni Macierewicz mści się na autorze książki o nim. Co chce ukryć?
  3. ZUS zdradził pilnie strzeżony sekret! Wiemy, kiedy najlepiej przejść na emeryturę
  4. Patryk Jaki: Największe sekrety kandydata na prezydenta Warszawy ujawnione

Popierasz Patryka Jakiego w wyścigu do fotela prezydenckiego w stolicy?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]

Zobacz również