Szpak wytknął Tulii dwa błędy. Dlatego Polki nie przeszły do finału?

Szpak wytknął Tulii dwa błędy. Dlatego Polki nie przeszły do finału? Źródło: youtube.com/michalszpakvevo

Michał Szpak przerywa milczenie. Wokalista, który przed kilku laty oczarował całą Europę swoim występem na Eurowizji postanowił skomentować występ tegorocznych reprezentantów naszego kraju - zespołu Tulia. Według artysty zespół specjalizujący się w coverowaniu znanych piosenek na ludową modłę popełnił dwa błędy, które przekreśliły udział Polek w finale widowiska.

Michał Szpak odniósł się do występu Tulii. Polski muzyk, który był prawdziwą muzyczną sensacją koncertu Eurowizji przed laty, powiedział, gdzie jego koleżanki po fachu popełniły błąd i czemu właściwie nie zawędrowały dalej ze swoim występem. Czy rzeczywiście uniknięcie tych pomyłek sprawiłoby, że Polska miałaby swojego przedstawiciela w finale muzycznego widowiska?

Michał Szpak o występie Tulii na Eurowizji. Polki popełniły dwa błędy

Według wokalisty największą pomyłką w trakcie występu Tulii było niefortunne dobranie realizacji występu, który był bardzo mało żywiołowy, jak też brak innowacyjności w występie Polek. Jak bowiem wiadomo, często to właśnie aspekty sceniczne są o wiele ważniejsze, niż zdolności wokalne, czego przykładem mogłaby być wygrana chociażby fińskiego zespołu Lordi, który poprzez swoją bogatą charakteryzację sceniczną rodem z horroru osiągnął wielki sukces w trakcie konkursu europejskiej piosenki w 2006 roku.

- Uważam, że nie zabrakło niczego. Osobiście poprawiłbym jedynie wizualizacje i wprowadził kilka nie oczywistości w reżyserii – w tej kwestii prowadzić powinni to młodzi ludzie. Kolejny rok przynosi dowód na to, że liczy się świeże i innowacyjne myślenie. Nie zmienia to jednak faktu, że dziewczyny wypadły cudownie. Były piękne, pewne siebie i energetyczne. Powinniśmy być z nich dumni – wyznał Michał Szpak w rozmowie z Onetem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wszyscy polubili Tulię

Zupełnie innego zdania co do występu Polek na konkursie Eurowizji w Izraelu jest raper Donatan, który wraz z piosenkarką Cleo próbował przed laty zainteresować Europę piosenką "My Słowianie". Mimo że zarówno Tulia, jak i muzyk postanowili pokazać się w widowisku od strony bardziej folkowej, to sposób, w jaki zrobiły to Polki, nie przypadł do gustu uczestnikowi Eurowizji.

- Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów… nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego około muzycznego konkursu - stwierdził Donatan.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł