Które miejsce Szpak zajął na Eurowizji? Bardzo dobry wynik

Które miejsce Szpak zajął na Eurowizji? Bardzo dobry wynik Źródło: Wikipedia/Albin Olsson

Michał Szpak - Eurowizja. Które miejsce zajął polski artysta na Eurowizji w Sztokholmie w 2016 roku. Kto znalazł się na podium? Czy muzyk poczuł się skrzywdzony wynikiem? Chociaż jego występ poruszył widzów na całym świecie, niestety Szpak nie zwyciężył w konkursie.

Michał Szpak - Eurowizja. Artysta wystąpił na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 r., który odbył się się w połowie maja w Globe Arena w Sztokholmie. Całą imprezę poprowadzili Petra Mede oraz Måns Zelmerlöw. Wróćmy choć na chwilę do tych emocji sprzed trzech lat, ciągle żywych w sercach Polaków.

Michał Szpak - Eurowizja 2016

W 2016 roku, czyli dokładnie 3 lata temu, mogliśmy podziwiać reprezentującego Polskę Michała Szpaka z piosenką "Color Of Your Life". Półfinały odbyły się 10 i 12 maja, a na wielki finał widzowie przed telewizorami zebrali się wieczorem 14 maja.

Szpak okazał się jednym z najlepiej promujących nas uczestników na światowej arenie muzycznej. Lepiej od niego wypadła tylko Edyta Górniak, która w finałowej punktacji uplasowała się na miejscu drugim oraz zespół Ich Troje, który wylądował na miejscu 7. 

Michał Szpak w finale Eurowizji 2016 - które miejsce zajął? Kto wygrał Eurowizję?

61. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała Ukrainka Jamala piosenką "1944" opowiadającą o historycznych wydarzeniach dotyczących wysiedlenia tatarów krymskich przez Stalina w 1944 roku. Piosenkę zadedykowała swojej babci, która była świadkiem owych tragicznych wydarzeń. Na miejscu drugim uplasowała się Australijka Dami Im z piosenką “Sound of Silence”, a pozycję trzecią zajął Rosjanin Sergey Lazarev wykonując “You Are the Only One”.

Miejsce Szpaka na Eurowizji

Jako trzeci polski artysta uczestniczący w finale międzynarodowego muzycznego konkursu Michał Szpak zajął 8. miejsce. Konkursowe jury zapewniło Polakowi tylko 7 punktów, resztę zdobył dzięki uznaniu publiczności. Dzięki głosom widzów Szpak zdobył jeszcze 223 punkty, dzięki czemu z przedostatniego miejsca przeskoczył do pierwszej dziesiątki. Najwięcej punktów, bo aż po 12, zdobył od widzów z Austrii i Belgii. Po 10 punktów artyście przyznali widzowie z Niemiec, Islandii, Irlandii, Włoch, Norwegii, Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Gdyby liczyła się tylko punktacja widzów, muzyk zająłby 2. miejsce.

Czy Szpak czuje się skrzywdzony wynikiem Konkursu?

Wygląda na to, że artysta nie ukrywa swojego rozczarowania ocenami sędziów, jednak jest mile zaskoczony tym, jak ciepło został odebrany przez europejską publikę, co potwierdza w swoich wypowiedziach.

- Tak naprawdę to zdobyliśmy trzecie miejsce - trzecie miejsce dała nam publika. Mnie satysfakcjonuje bardziej to, co dostaliśmy od publiki, to dla niej śpiewałem. Jury jest bardzo polityczne i to wyszło. Trzeba o tym głośno mówić, może kiedyś to się zmieni i będą mogli głosować tylko ludzie. (...) Cieszę się, że publika Europy mnie pokochała - w ciągu jednego dnia półfinałowy występ zdobył milion odsłon na YouTube - powiedział Szpak dla portalu Interia Muzyka.

- Uważam, że jest to niesprawiedliwe i trochę bolesne. Gdyby wszystko odbywało się fair-play, to moglibyśmy stanąć na podium. Tak spektakularne przejście do TOP 10 nie zdarza się często. Głosy jury nie mają dla mnie znaczenia, bo ja śpiewam dla publiki - przyznał Szpak w rozmowie z TVN24 po przylocie ze Sztokholmu.

  1. Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji? Wybór nie był łatwy
  2. Na koncertach wokalisty zjawiają się tłumy. Fenomen Michała Szpaka
  3. Gdzie odbywa się Eurowizja 2019? Polska wysyła mocnego kandydata
  4. Gdzie będzie Eurowizja Junior 2019? W tym roku gospodarz bardzo nas cieszy
  5. Gdzie odbędzie się Eurowizja 2019? Były wątpliwości co do miejsca
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News